Little Panda’s Candy Shop – ma ktoś ochotę na słodyczka od pandy?

0
509

Little Panda’s Candy Shop to gra dla dzieci. To nie ulega żadnym wątpliwościom. Mimo wszystko, niektóre z niedopatrzeń autorów będą w stanie dostrzec nawet najmłodsi. I pytanie czy będą wówczas nadal mieli ochotę na pomaganie pandzie w produkcji i sprzedaży słodyczy.

Kiedy rozpoczyna się gra, widzimy biało-czarnego, włochatego właściciela cukierni, który sprzedaje swoim przyjaciołom przeróżne smakołyki zapakowane w ładne pudełka. Chwilę później dowiadujemy się, że sami też możemy tworzyć takie zestawy i dzięki temu nie tylko dobrze się bawić, lecz również zarabiać wirtualne pieniądze. Całkiem niezła sprawa, no nie?

Little Panda’s Candy Shop obserwujemy, jak w praktyce wygląda tworzenie przeróżnych deserów. Mamy tutaj coś w rodzaju lodów, galaretek, zdrowych koktajli i tak dalej. Możemy mieszać składniki w dowolny sposób i dzięki tego typu eksperymentom tworzyć wyjątkowo pyszne, a zaraz dobrze sprzedające się, produkty.

Mimo że opisywana produkcja jest gierką dla dzieci, postarano się w niej o wiele szczegółów. Kiedy przygotowujemy smakołyki, musimy utrzymywać odpowiednią temperaturę gotowania, raz na jakiś czas mieszać napoje, przesuwać taśmę produkcyjną… szczerze mówiąc, można by wymieniać to w nieskończoność. Nie o to jednak chodzi, bowiem najważniejsze jest po prostu to, że musicie wiedzieć, iż w Little Panda’s Candy Shop jest co robić i Wasze dzieciaki z całą pewnością szybko się tu nudzić nie będą.

Na końcu cukierniczej misji, składamy pudełka z gotowymi pysznościami i wystawiamy je dla klientów. Ostatni krok to przyjęcie płatności i schowanie monet do kasy. Co dzieje się dalej? Pieniążki teoretycznie zostają na koncie, ale… cała zabawa – dosłownie w taki sam sposób – zaczyna się od początku. I znów wybieramy składniki. I znów korzystamy z tych samych narzędzi. I znów pakujemy galaretki i inne, a na końcu nimi handlujemy. Co tu dużo mówić – ta powtarzalność jest największą wadą Little Panda’s Candy Shop i raczej nic wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Na pocieszenie mogę dodać, iż w apce nie ma mikropłatności. W produkcjach dla dzieci to prawdziwa rzadkość, dlatego być może to przekona Was do do dania szansy temu tytułowi.