Little Inferno – z prochu powstałeś, w proch się obrócisz… robocie

0
549

Zima zaatakowała, a ja postanowiłem poszukać w Google Play jakiejś fajnej apki, która pozwoli mi choć trochę rozgrzać się przy ekranie smartfonu. Początkowo myślałem o wirtualnym kominku. Ku mojemu zdziwieniu udało mu się dorwać coś dużo lepszego, pomysłową i – co najważniejsze – wciągającą grę mobilną o nazwie Little Inferno.

W grze Little Inferno zadanie gracza polega na… paleniu w kominku. Choć nie wydaje się to być ciekawym, a co dopiero wciągającym, zajęciem, postanowiłem przekonać się, co takiego użytkownicy Google Play widzą w tej apce. I teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że dobrze zrobiłem, nie wyłączając jej po kilku sekundach.

inferno

Autorzy produkcji Little Inferno oddają nam do dyspozycji całe mnóstwo rzeczy, które możemy palić. Aby nie wszystko było dostępne od razu, postanowili wykorzystać wirtualne, złote monety. Te zdobywamy za palenie innych przedmiotów. I tak cały czas, aż w końcu nam się znudzi. Jakie wirtualne „spalacze” przygotowano? Nie spodziewajcie się niczego standardowego, natomiast przygotujcie na palenie ryb, kart kredytowych, wołających o pomoc mechanicznych robotów, a nawet baterii. 

Palenie w grze jest dość prostą czynnością. Na dole ekranu rozgrywki wyświetlają nam się posiadane przez nas przedmioty, które możemy palcem przeciągać do naszego „piekiełka”. Należy pamiętać, że najwięcej punktów zdobywa się za różnego rodzaju combosy. Nie myślcie więc sobie, że Little Inferno jest całkowicie pozbawione sensu i powstało tylko po to, by ukraść nam kilka minut z życia.

inferno1

Graficznie aplikacja raczej nie może się nie spodobać. Zarówno samo palenisko, jak i wszystkie elementy dla niego stworzone prezentują się dobrze i kipi od nich poczuciem humoru. Do gustu bardzo przypadły mi również dźwięki, które pozwalają nam poczuć się jak diabeł palący wyjących urwisów w swoim królestwie.

Mimo że gra kosztuje 10 złotych, ma jedną bardzo istotną zaletę – nie ma w niej żadnych mikropłatności. Kupując więc apkę raz, możecie być pewni, że już nigdy nie będziecie musieli wydać na nią ani złotówki. Powinno tak być w przypadku każdej produkcji. Niestety, nie jest.


logo-app
Little Inferno
Tomorrow Corporation
3,40 €   
qrcode-app