Little Empire – internetowa wojna mobilnych dowódców

0
601

Nie brakuje na smartfony oraz tablety gier, które pozwalają nam wcielić się w postać zarządcy jakiegoś królestwa i rozprawianie się z mniej lub bardziej groźnymi przeciwnikami. Mimo to, wiele z nich może pochwalić się ogromną liczbą zapalonych graczy z całego świata. Kilka dni temu przyszło mi przetestować kolejną popularną strategię online. Tym razem padło na apkę o nazwie Little Empire, która odnotowała ponad pięć milionów pobrań!

Jak to zazwyczaj bywa w przypadku strategii, w Little Empire nie mamy do czynienia z konkretną fabułą. Nie dowiadujemy się niczego ważnego na temat bohaterów ani też świata, w którym żyją. Oczywiście, w tle całej wirtualnej rozgrywki pojawia się wojna między różnymi nacjami, jednak nie jest to na tyle istotne, by wymagało poświęcenia kilku linijek tekstu.

Grę rozpoczynamy od wybrania klasy postaci, którą chcemy się w grze poruszać. Do wyboru mamy nie tylko filigranową przedstawicielkę płci pięknej i mężnego wojownika, lecz również Berserka. Ten ostatni może pochwalić się największą żywotnością z całego grona oraz dobrymi umiejętnościami defensywnymi, co – moim zdaniem – zdecydowanie stawia go w roli faworyta.

Kiedy już wybór głównego bohatera mamy za sobą, możemy przejść do właściwej rozgrywki. Siwy pan z gęstą brodą oferuje nam pomoc w postaci tutorialu, ale nie musimy z niej korzystać. Zamiast tego możemy od razu przejść do budowania, modyfikowania, rekrutowania i – rzecz jasna – odnoszenia zwycięstw w pojedynkach.

Wirtualną walutą w Little Empire są nie tylko pieniążki, lecz także cenne surowce. Wraz z naszym postępem w grze możemy ulepszać kopalnie oraz wszelkiej maści budowle produkcyjne, dzięki którym możemy w szybkim tempie odnawiać nasze zasoby materialne i przeznaczać je na to, co nam się tylko żywnie podoba.

Walka w grze polega w zasadzie na jednym – wyznaczaniu miejsca poszczególnym żołnierzom. Kolejnym krokiem jest naciśnięcie przycisku Play i obserwowanie akcji. Na początku nie można spodziewać się spektakularnych zwycięstw. Na szczęście autorzy Little Empire przygotowali dla nas całe mnóstwo dodatków, pozwalających na efektywniejsze rozprawianie się z przeciwnikami.

Mimo że dostępne mamy w apce mikropłatności, korzystanie z nich nie jest konieczne, aby świetnie się bawić czy też odnosić zwycięstwa. Wiadomo, że wydając prawdziwą kasę jesteśmy nieco uprzywilejowani. Moim zdaniem jednak grając systematycznie i solidnie, również jesteśmy w stanie sporo osiągnąć.

O grafice w przypadku Little Empire nie trzeba wiele pisać. Gra wygląda bardzo przeciętnie jak na mobilną apkę, ale całkiem dobrze, biorąc pod uwagę wszystkie strategie dostępne w Google Play.