Little Alchemy – prosta (i polska) gierka dla chemików i nie tylko

0
1142

Jest taka polska gra, która potrafi wciągnąć na wiele długich godzin. Wbrew pozorom, nie oferuje zróżnicowanej rozgrywki, świetnie prezentującej się oprawy graficznej i tak dalej, i tak dalej. Jedyne, co przychodzi nam w niej robić, to kombinować i czekać na efekty pracy. Poznajcie Little Alchemy i przygotujcie się na długie godziny spędzone ze smartfonem.

Moja ukochana przez ostatnich kilka dni każdy wolny moment poświęcała grze na smartfona. Bardzo mnie to zszokowało, dlatego podejrzałem, co takiego sprawiło, że zajęła się mobilną rozrywką. I muszę przyznać, że na początku Little Alchemy nie przekonało mnie do siebie. W końcu jednak uległem, bo przecież warto bliżej przyglądać się pracom polskich twórców.

Produkcja stworzona przez studio Recloak wymaga od nas w zasadzie tylko jednego – łączenia elementów w taki sposób, aby powstały z nich kolejne. Oczywiście, nie mówimy tutaj o kolorowych kryształach, lecz o nico bardziej życiowych rzeczach, między innymi, ogniu, cegle, rodzinie, życiu, zombiakach i tym podobnych.

Do odkrycia jest w Little Alchemy ponad pięćset elementów. Niby wszystko wydaje się proste, bo wiadomo, że z wody i ziemi powstaje błoto, a z kolei woda i ogień dają nam parę. Szykujcie się jednak na naprawdę porządne główkowanie, ponieważ dokonywanie połączeń „na ślepo” nie ma tutaj najmniejszego sensu i w późniejszych etapach nie przynosi zamierzonego skutku.

Chociaż we wstępie napisałem, że Little Alchemy nie charakteryzuje się jakimś wyjątkowym wyglądem, trzeba napisać to jasno i wyraźnie, iż opisywana apka prezentuje się na ekranie całkiem przyjemnie. A do tego warto dodać, że praktycznie. Dawno nie spotkałem tak pomysłowego interfejsu, dzięki któremu możliwa jest zabawa jedną ręką i to nawet na pokaźnym urządzeniu.

Czy Little Alchemy ma jeszcze jakieś zalety poza przejrzystą grafiką i zabawą wciągającą na wiele godzin? Jeżeli to nie wystarcza, być może skusi Was system osiągnięć z kilkoma zadaniami do ukończenia oraz tzw. „Night Mode”, dzięki któremu możemy wygodnie grać nawet wtedy, gdy wszyscy domownicy będą już smacznie spać.