Litron – intrygująca, wciągająca i retro tak, jak tylko się da!

0
588

Litron na pierwszy rzut oka może wydawać się kolejnym klonem ponadczasowego Snake’a. Czy jednak aby na pewno jest to trafne określenie? W pewien sposób pewnie tak, chociaż nie ma co ukrywać, że jest w nim też coś, co zasługuje na pochwałę. Jakby tego było mało, piekielnie wciąga i właśnie przede wszystkim dlatego powinniście tę grę wypróbować!

Już dawno żadna produkcja mnie tak nie zaintrygowała. Poważnie. Uruchamiam Litron po raz pierwszy i widzę znajomy ekran, pełen pikseli, który towarzyszył mi przez wiele lat w czasach automatów oraz pierwszych konsol video. Jeszcze tylko rzucę okiem na rozgrywkę… o, kurczę, przecież to Snake, ale w nieco innym, naprawdę świetnym, wydaniu!

Twórcy Litron od razu rzucają nas na głęboką wodę, a więc nie ma co liczyć na tutoriale. Czy to błąd? Raczej nie, bo każda plansza w opisywanej produkcji polega na czymś innych, mimo że główny cel pozostaje niezmienny – znaleźć drogę do źródła światła, które znajduje się w różnych miejscach planszy.

Porównanie Litron do Snake’a jest jak najbardziej na miejscu. Chociaż nie zbieramy tutaj jabłuszek czy też po prostu pikseli, nasz bohater rośnie z każdą sekundą rozgrywki, a my musimy unikać wszystkiego, co nie jest metą. Wydaje się to niby proste, ale -tak jak już pisałem – plansze są dość zagmatwane. W jednej z pierwszych goni nas, na przykład, klon, a w następnej musimy radzić sobie z ciągle zmieniającym się otoczeniem.

W sumie do przejścia jest w grze aż 60 wyzwań. Można je ukończyć w godzinę czy dwie, ale raczej bym na to nie liczył. Moim zdaniem, instalując Litron w smartfonie, musicie nastawić się na znacznie dłuższą rozgrywkę. Szczególnie, jeśli nie macie zamiaru korzystać z power-upów, które dostępne są odpłatnie.

Nie muszę Wam pisać, jak wygląda oprawa graficzna w Litron, bo wszystko najlepiej widać na screenach. Jeżeli lubicie retro klimaty, będziecie z niej zadowoleni. A co do dźwięków, powiem więcej – na moje ucho są one więcej niż dobre, są po prostu klimatyczne i pasujące do zabawy!