Line Deco – odpicuj swojego Androida

0
1140

Już kilkakrotnie miałem okazję recenzować dla Was aplikacje służące do upiększania smartfona z Androidem. Przyszło mi jednak ostatnio do głowy, że nie każdy może mieć ochotę na całkowitą zmianę wyglądu wewnętrznego urządzenia. I właśnie dlatego postanowiłem wspomnieć Wam o odkrytym ostatnio przeze mnie narzędziu o nazwie Line Deco, które – według mnie – znakomicie spisuje się w praktyce i potrafi zdziałać z urządzeniem prawdziwe, wizualne cuda. A co najważniejsze, nie wymaga od użytkownika długiego kombinowania z ustawieniami.

Pobierając launchera, w dziewięćdziesięciu dziewięciu procentach przypadków musimy przygotować się na co najmniej kwadrans zabawy z ustawieniami. A to na zmianę tapety, systemowych ikonek, efektów przejścia i tak dalej, i tak dalej. Bądźmy szczerzy, nie każdemu chce się bawić w tego typu rzeczy, szczególnie że obecnie najważniejszy jest czas, a przecież wszelkiego rodzaju upiększacze mobilne to nie mało skomplikowane narzędzia.

line-deco

Zdaję sobie – oczywiście – sprawę z tego, że niektórzy po prostu lubią odpicowywać swoje smartfony, ale wiem z doświadczenia, że sporo osób chciałoby mieć po prostu możliwość zmiany kilku podstawowych rzeczy w wyglądzie urządzenia. To właśnie dla takich osób jest stworzony program Line Deco, tak więc nawet nie próbujcie atakować go za małą ilość funkcji.

Opisywana aplikacja pozwala nam na zmianę dwóch rzeczy – tapety oraz ikonek. Po uruchomieniu Line Deco naszym oczom ukazuje się galeria dostępnych teł, które w łatwy sposób możemy pobrać i zastosować. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że apka oferuje jedynie „słitaśne” tapety przeznaczone dla najmłodszych użytkowników smartfonów. Wystarczy jednak poświecić chwilę, by przekonać się, że wcale tak nie jest.

deco

Jeśli chodzi o wspomniane ikonki, mamy ich w Line Deco całe mnóstwo. Możemy zdecydować się na zmianę wyglądu tylko Instagrama, Twittera bądź YouTube’a albo też pobrać całą paczkę tematyczną i za jednym zamachem upiększyć co najmniej kilkanaście odnośników do aplikacji i funkcji smartfona.

Interfejs programu jest przyjazny użytkownikowi. Wszystkie elementy podzielone są na kategorie, dzięki czemu w łatwy sposób możemy znaleźć to, co najbardziej nas interesuje. Niestety, Line Deco nie jest dostępny w języku polskim. Uważam jednak, że nie jest to specjalnie jakaś duża wada.