Light It – żarówkowy hydraulik

0
481

Prawie każda produkcja dostępna w Google Play została stworzona na wzór popularnego niegdyś klasyka. Niestety, tylko nieliczne z nich tak naprawdę robią to na tyle dobrze, że człowiek zastanawia się czy lepsza jest odświeżona wersja, czy też raczej pierwowzór. Jeszcze nigdy nie spotkaliście się z fajnie zrobioną podróbką? W takim razie sprawdźcie grę o nazwie Light It.

Opisywana w tym wpisie gra to nic innego jak kolejna modyfikacja popularnego niegdyś Plumbera, czyli mówiąc po naszemu hydraulika. Myślę, że nie ma wśród Was takiej osoby, która ani razu w swoim życiu nie miała okazji łączyć ze sobą wirtualnych rur w taki sposób, aby leciała w nich woda. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że łamigłówki nie są stworzone dla każdego. Właśnie dlatego już teraz chciałem ostrzec, że Light It potrafi wyprowadzić z równowagi. Przede wszystkim tych, którzy nie urodzili się z talentem do rozwiązywania łamigłówek.

W produkcji stworzonej przez studio Galaxy One – na co wskazuje już sama nazwa – nie mamy do czynienia z wodą oraz rurociągami. Mamy natomiast nadmiar żarówek, baterii oraz cieniutkich łączeń. To te ostatnie przychodzi nam najwięcej obracać. A kiedy uda nam się w końcu doprowadzić do tego, że z baterii prąd poleci do każdej z żarówek – zadanie uznajemy za wykonane i możemy przejść do kolejnego etapu.

Twórcy Light It przygotowali dla nas kilkadziesiąt wyzwań do ukończenia. Różnią się one od siebie przede wszystkim limitem czasu oraz – rzecz jasna – skomplikowaniem konstrukcji. O ile pierwsze poziomy są dosyć łatwe do ukończenia, muszę przyznać, że z tymi późniejszymi sprawa nie jest już taka prosta.

Poza rozgrywką polegającą na przechodzeniu poszczególnych leveli w Light It dostępna jest również rozgrywka Arcade. Chodzi w niej o to, aby w ciągu 6 minut wykonać jak najwięcej losowo wybranych wyzwań. Za każde zadanie otrzymujemy określoną liczbę punktów. Im więcej ich na koncie, tym lepiej.

Mimo że gra prezentuje się dość nowocześnie, nie zabrakło w niej typowych akcentów w stylu retro. Przede wszystkim tyczy się to pikselowych elementów, które świetnie wpasowują się w klimat apki i sprawiają, że wydaje się ona dużo atrakcyjniejsza.