LEGO Batman: DC Super Heroes – klocki, komiksowy świat i mordobicie!

0
1089

Można powiedzieć, że temat superbohaterów nigdy nie wychodzi z mody, a już na pewno zawsze jest odpowiedni czas, by co nieco o nim wspomnieć. A że teraz w kinach króluje film o Batmanie i Supermanie, skusiłem się na kupno mobilnej gry LEGO Batman: DC Super Heroes. 10 złotych, a bawiłem się z nią świetnie i śmiało mogę powiedzieć, że jest to produkcja godna polecenia!

Mam mieszane uczucia co do najnowszych odsłon filmowych o człowieku nietoperzu lub innych z DC Comics bądź uniwersum Marvela. Na szczęście, w LEGO Batman: DC Super Heroes przyszło mi przeżyć przygodę i mierzyć się ze starymi, dobrymi oponentami takimi jak Pingwin, Riddler czy Joker. A to nie wszystko, co mogę w tym przypadku pochwalić.

bat

Na pewno prawdziwe klocki LEGO lubi znacznie więcej osób, niż gry stworzone na bazie ich licencji. W LEGO Batman: DC Super Heroes – podobnie jak w innych apkach z serii – jest dużo chodzenia, zbierania klocków i rozwiązywania łamigłówek, które zazwyczaj opierają się na składaniu czegoś z niczego.

Prawdopodobnie nie każdemu przypadnie do gustu fakt, że w LEGO Batman: DC Super Heroes tytułowy Batman nie jest jedyną grywalną postacią. Twórcy pokusili się wprowadzenie do gry aż 80 dobrych i złych, w tym Zieloną Latarnię, Wonder Woman i wspominanego już Supermana. Wydawać by się mogło, że im większy wybór tym lepiej, ale pewnie doskonale zdajecie sobie sprawę, iż niekoniecznie zawsze jest to takie proste.

bat1

Jednorazowy wydatek rzędu niecałych 10 złotych jest… ogromną zaletą opisywanej gry. Nie ma w niej żadnych mikropłatności, a zabawy wystarcza na dobrych kilka godzin. Biorąc pod uwagę, że więcej kosztuje bilet do kina, chyba nawet nie ma się nad czym zastanawiać.

LEGO to klasa sama w sobie. Ocenianie wyglądu i jakości LEGO Batman: DC Super Heroes byłoby tak samo głupie, jak porównywanie starego modelu Dacii do Bentleya. Apka prezentuje się znakomicie i świetnie zajmuje czas. Nie żałuję wydanych na nią pieniędzy i nie wierzę, by ktoś z Was miał po zakupie inne zdanie!