Legion of Heroes – MMORPG od twórców Maple Story

0
931

Wspominałem Wam jakiś czas temu o studiu Nexon, które kojarzę dzięki RPG-owi Maple Story. Mówiłem wówczas, że wzięło się ono poważnie za tworzenie gier na platformy mobilne. Jeżeli wtedy mi nie wierzyliście, mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi zmienicie zdanie. A wszystko za sprawą naprawdę udanego MMO o nazwie Legion of Heroes.

Gra w Google Play sprawia wrażenie rozbudowanej, dlatego też nie zdziwiłem się, kiedy przy jej pierwszym uruchomieniu zmuszony byłem poczekać parę minut na pobranie dodatkowej paczki plików. Na szczęście, umilono mi nieco te chwile, przedstawiając na ekranie tekstową fabułę, dzięki której dowiedziałem się o tym, że wirtualny świat stoi na skraju przepaści, a także utwierdzono mnie w przekonaniu, że muszę coś zrobić, by zmienić ten stan rzeczy.

Legion of Heroes nie możemy grać bez przypisanego do nas konta. Autorzy produkcji umożliwili nam trzy sposoby rejestracji. Jeden z nich pozwala na wypełnienie tradycyjnego formularza, natomiast dwa pozostałe stworzone zostały z myślą użytkownikach portali społecznościowych takich jak Facebook bądź Google Plus.

Jak to w RPG-ach bywa, możemy tu kierować jedną z czterech klas postaci. Do wyboru mamy dwie panie i dwóch panów, z czego jeden z tych ostatnich nie należy do rasy ludzi. Dokonywanie wyboru nie jest prostą sztuką, dlatego też starano się ją nam uprościć najlepiej, jak to tylko możliwe. Właśnie dlatego przed zdecydowaniem się na któregokolwiek z bohaterów możemy przeczytać o nim kila słów, zapoznać się z jej umiejętnościami, a nawet obejrzeć krótki filmik przedstawiający wszystko w tzw. „pigułce”.

Produkcja studia Nexon prezentuje się bardzo dobrze. Początki są tutaj dosyć niemrawe, ale kiedy pierwsze misje mamy już za sobą, a nasze wyposażenie jest lepsze od tego podstawowego, zabawa zaczyna się na dobre. Mimo że nie doszedłem do jakiegoś bardzo wysokiego levelu, śmiało mogę powiedzieć, iż w Legion of Heroes cały czas jest co robić: questów mamy bardzo wiele, a na liczbę przeciwników do pokonania także narzekać nie można. Jednym słowem – jeżeli tylko mamy ochotę rozpocząć przygodę w jakimś nowym MMORPG-u, opisywana gierka jest strzałem w dziesiątkę.

Dla tych, co preferują zabawę PvP zamiast tradycyjnego zabijania mobów i zbierania punktów doświadczenia, ludzie stojący za stworzeniem Legion of Heroes przygotowali konflikty między użytkownikami. Co ciekawe, mogą w nich spotykać się ponad czterdziestoosobowe grupy. O tym, że zwiastuje to naprawdę niezłą zabawę, na pewno nie muszę pisać żadnemu doświadczonemu graczowi.

Pewne rzeczy warto by było w Legion of Heroes poprawić. Mowa tu chociażby o sterowaniu oraz lagach, które pojawiają się w godzinach, kiedy serwery są oblegane przez niecodzienną liczbę osób. Niemniej jednak, moim zdaniem, warto zainteresować się tym tytułem, jeżeli jest się fanem PC-owego Metina 2, World of Warcraft albo innych tego typu produkcji.