Legends of Mythica – karciankowy RPG-ek z niespotykaną rozgrywką

0
556

Karciankowy RPG-ek… nie brzmi to zachęcająco. To całkiem pospolity gatunek i dlatego trudno się dziwić, że nawet niedzielni gracze znają go doskonale. Opisywana w tym wpisie Legends of Mythica to jednak coś znacznie więcej, niż kolejna, szara produkcja. Wyróżnia się na tle konkurencji przede wszystkim pomysłowym systemem walki. Jego poznanie zajmuje szmat czasu, więc musicie dobrze się przygotować na tę wirtualną przygodę!

Będzie miło, ale zacznę od gorzkich żali. Legends of Mythica nie działa w trybie offline, co znacznie ogranicza nam możliwości działania. Strasznie denerwujący jest również początkowy tutorial. Nie przesadzając, trwa on dobry kwadrans, podczas którego nie możemy w żaden sposób wyjść do menu głównego. Nie dostajemy też opcji wyłączenia samouczka, a kiedy mamy go dosyć… nawet nie da się przegrać, bo bohaterowie ponownie się regenerują.

kar

Legends of Mythica przypomina trochę Hearthstone’a. Siła wojowników również zależy tutaj od jego statystyk na mobilnej karcie, a atakowanie, czarowanie i działania ofensywne wykonywane są w systemie turowym. Nikt w rozsławionym Blizzard chyba jednak nie wpadł na to, by dać możliwość taktycznego przestawiania postaci.

Stwory i nie tylko reprezentują konkretne żywioły. Ogniowi trudno jest zwalczyć ogień, dlatego musimy w każdej bitwie mieć otwarty umysł i szybko reagować na to, co dzieje się na planszy. Kiedy widzimy, że u oponenta głównodowodzący jest wtajemniczony w moce lodowe, staramy się wystawić naprzeciwko podobnego mu osobnika. Nie wybieramy bowiem tego, kogo chcemy atakować. Zawsze jest to karta naprzeciwko i zawsze ta najbliższa napastnikowi. Daje to ogromne możliwości w kwestii strategii i tym samym – zapowiada super zabawę!

kar1

Jeżeli przebrnięcie już przez naprawdę źle zrobiony tutorial, Legends of Mythica na pewno Was zadowoli. Do skolekcjonowania jest mnóstwo bohaterów, a kiedy weźmiemy pod uwagę, że każdego z nich można dodatkowo ulepszać, łatwo dojdziemy do wniosku, że przed nami sporo pracy na drodze do mistrzostwa.

Produkcja z tego wpisu dostępna jest w Google Play za darmo. Mikropłatności? Niestety, ale występują i bardzo znacząco wpływają na rozstrzygnięcia w pojedynkach. Cóż, taki to już urok współczesnych karcianek.