Legend vs Zombies – starożytni ludzie to chytre bestie!

0
661

Co by nie mówić, wszystkim zombiakom bez cienia wątpliwości należy się pochwała. Rzecz jasna nie za to, że starają się opanować naszą planetę, ani tym bardziej, że wstają z grobów, rujnując zabytkowe nagrobki na cmentarzach. Raczej za ich wytrwałość. Bo przecież cały czas – mimo porażek – próbują walczyć. I to nie byle z kim, lecz z żołnierzami, nowoczesnymi robotami, a nawet… wojownikami ze starożytnego Rzymu. Nie mieliście okazji widzieć umarlaków w akcji przeciwko tym ostatnim? Pozwolę Wam nadrobić zaległości. W tym celu polecam Wam sprawdzić grę Legend vs Zombies.

Nie wiadomo, gdzie dokładnie występują bohaterowie produkcji Legend vs Zombies ani też jak – do jasnej ciasnej – przyszło im spotkać się z obleśnymi, krwiożerczymi umarlakami. Pewne jest jednak, że wirtualne postaci, którymi sterujemy, wyglądem przypominają żołnierzy ze starożytnego Rzymu, a ich zadaniem jest zniszczenie wszystkich zombiaków, jacy chodzą po naszej planecie.

Wirtualne pojedynki w grze odbywają się na neutralnym polu. Po lewej stronie znajduje się nasza baza, natomiast po prawej – miejscówka, w której przebywają nasi wrogowie. Jako ci dobrzy, musimy robić wszystko, co w naszej mocy, by żaden umarlak nie dostał się do końca planszy. Mówiąc wprost – wygrywamy wówczas, gdy zniszczymy każdego, kto stanie nam na drodze. 

Do dyspozycji mamy całą masę broni, dodatkowych mocy, a także pomocników, których możemy rekrutować w trakcie walki. Po każdym pozytywnie zakończonym dla nas pojedynku otrzymujemy czerwone diamenciki. Te służą nam do podwyższania poziomu doświadczenia głównych bohaterów, a także ich wyposażenia.

O ile awans na drugi poziom nie sprawia większych problemów, to już zebranie wymaganych środków na kolejne levele jest naprawdę ciężką sprawą. Śmiem wątpić w to, że sumienną i uczciwą grą można zarobić na tyle dużą ilość diamentów, by móc pochwalić się chociażby dwucyfrowym poziomem.

Zawsze pozostaje nam skorzystanie z mikropłatności, ale przecież mija się to całkowicie z celem. No bo po co kupować ogromną ilość diamentów i szybko zdobyć ekwipunek pozwalający nam na pokonywanie wszystkich bez jakichkolwiek problemów?

Wizualnie i dźwiękowo Legend vs Zombies wypada standardowo, czyli jak większość tego typu gier. Niestety, w trakcie rozgrywki wyświetla się ogromna ilość reklam, a mikropłatności zabijają frajdę z gry na całej linii.