Leappy Dog – polski piesek i jego owieczki

0
520

Leappy Dog  od polskiego studia Futurum to znakomite połączone zręcznościówki z gierką logiczną. Jeżeli wiecie, czym jest niezależny konsolowy hicior o nazwie FEZ i – co więcej – spędziliście w jego świecie sporo wolnego czasu, gwarantuję Wam, że przy rodzimej produkcji z tego wpisu będziecie wielokrotnie otwierać usta ze zdziwienia i zachwytu. Bo pozytywnych zaskoczeń jest w nim naprawdę co niemiara.

Głównym bohaterem gry Leappy Dog jest piesek. Oczywiście, nie taki zwykły posiadający cztery łapy, lecz… kulkowaty, czyli potrafiący przeturlać się z jednego końca wirtualnego świata do drugiego. Ludzie z Futurum nie znaleźli imienia dla stworzonego przez siebie pupila, ale nie to jest najważniejsze. Przede wszystkim trzeba pamiętać, czym takim owo zwierzątko się zajmuje. No i mu w tym pomagać.

Wspomniany sierściuch żyje sobie w sielankowej atmosferze na oddalonej od miasta farmie. Niestety, nie odpoczywa przez całe dni, gdyż jego zadaniem jest przeganianie owiec. Te z kolei uciekają mu za każdym razem, kiedy tylko nadarzy się ku temu okazja. No i w tym właśnie momencie do akcji wkraczamy my sami, czyli gracze, których celem jest pomoc szczekającej istotce.

Plansze w Leappy Dog są jednocześnie na swój sposób standardowe i nie. Bo choć składają się z niezliczonej ilości platform, przepaści oraz innych uprzykrzających nam życie elementów, możemy je sobie przekręcać – raz w lewo, raz w prawo. Początkowo nie robimy tego zbyt często, ale kiedy etapy zaczynają się robić coraz bardziej zagmatwane, nadzwyczaj w świecie nie mamy innego wyjścia.

Szczerze powiedziawszy, pierwsze etapy w Leappy Dog były dla mnie wyjątkowo łatwe. Zastanawiałem się, co Wam napiszę o gierce, która w zasadzie niczego od nas nie wymaga. Zanim jednak zaczynam siadać do komputera, przeglądam w testowanym tytule całkiem sporo leveli. I wiecie co? Jak dobrze, że to robię, ponieważ wiem dzięki temu, iż polska gierka od Futurum to naprawdę skomplikowana bestia!

Skoro już mowa o dość wysokim poziomie trudności, warto napisać, że w Leappy Dog mamy do czynienia z różnej maści power-upami. Wśród nich dostępne jest, między innymi, narzędzie do tworzenia checkpointów. Ulepszacze kupujemy na dwa sposoby – albo za wirtualną, albo prawdziwą kasę. Uprzedzając Wasze pytanie – nie, nie trzeba korzystać z mikropłatności, by ukończyć tę grę.