League of Legends Darkness – dla tych, co nie potrafią żyć bez LoL-a

0
703

Mimo że w ostatnim czasie wśród graczy panuje mniejsze zainteresowanie komputerowym League of Legends, cały czas jest to bardzo popularna gra, w której każdego dnia spotyka się ze sobą kilkanaście milionów ludzi z całego świata. Nic nie wskazuje na to, aby znana MOBA trafiła kiedykolwiek na sprzęt z systemem Android (choć na tabletach pewnie by się sprawdziła). Na szczęście, fani serii stworzyli coś, co pozwala zabić LoL-owy głód. Mowa tu o grze zatytułowanej League of Legends Darkness.

Jak prawdopodobnie każdy z Was się domyśla, opisywana w tym wpisie gra nie jest mobilną wersją League of Legends w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie mierzymy się tutaj z drużyną przeciwną i nie staramy się niszczyć należących do niej wieżyczek oraz nexusów. Gdyby tak było, prawdopodobnie apka nie mogłaby się nazywać tak, jak się nazywa.

Do dyspozycji w League of Legends Darkness mamy trzech bohaterów. Jeśli kiedykolwiek mieliście okazję zagrać w LoL-a jest spora szansa na to, że każdego z nich skojarzycie. Na samym początku gry przychodzi nam kierować Katariną, później Ashe, a na końcu… znów Ashe. W przypadku ostatniej postaci ewidentnie wkradł się błąd, gdyż już sam screen pokazuje nam, że wśród trójki głównych charakterów znaleźć można pana o imieniu Garen.

Każdym bohaterem przychodzi nam wykonać kilkanaście misji. Bez względu na to czy jest to zadanie numer jeden, czy pięć, zawsze nasz cel polega na eliminowaniu minionów – zarówno tych podstawowych, jak i ulepszonych. Jeżeli zwykli przeciwnicy okażą się dla nas zbyt łatwi, możemy spróbować swojego szczęścia w trybie o poziomie trudności Extreme. Wierzcie mi jednak, że jest on naprawdę trudną przeprawą. Nawet dla doświadczonych playerów.

League of Legends Darkness pozwala nam ulepszać bohaterów, dzięki czemu są oni w stanie z biegiem czasu zadawać coraz większe obrażenia, lepiej się bronić i tak dalej, i tak dalej. Oczywiście, skille dostępne są tylko za wirtualną gotówkę, co oznacza, że musimy się sporo namęczyć, aby móc z nich skorzystać.

Grafika zastosowana w grze nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Wyraźnie widać, że apka nie jest dziełem profesjonalistów, a jedynie pasjonatów. Mimo to, warto polecić League of Legends Darkness miłośnikom LoL-a. Szczególnie, iż występujące w niej postaci mają wiele wspólnego ze swoimi komputerowymi odpowiednikami.