League of Angels – anielskie siły ruszają do walki z demonami

0
644

Na pewno znajdą się takie osoby, które patrząc na League of Angels, stwierdzą, że turowe RPG-i mają już za sobą czasy swojej świetności. Chociaż bez dwóch zdań jest w tym trochę racji, wspomniana gierka jest dość popularna w Google Play. A to może oznaczać tylko jedno – naprawdę potrafi wciągnąć i zabrać nas w niezapomnianą, wirtualną przygodę!

Wiele osób wychwala League of Angels wniebogłosy, ale możecie być pewni, że ze mną tak nie będzie. Chociaż dobrze spędziłem czas z opisywaną gierką, uważam, że nie jest ona na tyle rewolucyjna, by warta była ponadprzeciętnych określeń. Potocznie mówiąc, jest po prostu dobra. I absolutnie nic więcej.

Pominę kwestię bardzo długiego tutorialu i od razu przejdę do rzeczy. O czym właściwie jest gra League of Angels? O walce dobra ze złem. Ta pierwsza strona reprezentowana jest przez oddziały aniołów, natomiast druga – przez demony, szkielety, zmutowane wilkołaki i tak dalej. Każdy pojedynek to okazja do zdobycia punktów doświadczenia, nagród w postaci nowych bohaterów, broni czy umiejętności specjalnych. Jeżeli po przeczytaniu tego ostatniego zdania na Waszych twarzach nie pojawił się rumieniec, prawdopodobnie nie znajdzie w opisywanej grze niczego, co mogłoby Was zainteresować.

League of Angels walki odbywają się w systemie grupa na grupę. Oznacza to, że kierujemy kilkoma postaciami, a i nasz przeciwnik ma do dyspozycji więcej niż jednego wojownika. Wyjątkiem są potyczki z bossami, ale i tak żeby do nich dotrzeć, potrzebujemy najpierw rozprawić się z toną nieco słabszych oponentów.

Z racji tego, że League of Angels jest grą internetową, nie tylko musimy skupiać się w niej na rywalizowaniu z wirtualnymi rywalami. Ba, poza tym, iż od czasu do czasu możemy sobie pozwolić na złojenie jakiegoś prawdziwego osobnika, umożliwiono nam też tworzenie gildii. Jestem już starym graczem, ale muszę przyznać, że cały czas to właśnie PvP sprawia mi największą frajdę.

Audiowizualnie nie powinniście narzekać na League of Angels. Apka wygląda dość dobrze, chociaż na pewno niczym szczególnym się nie wyróżnia. Nie ma też w niej problemów z logowaniem na serwery czy długimi przerwami w ich działaniu. Można zatem dojść do wniosku, że fani RPG-ów znaleźli właśnie coś w sam raz dla siebie!