LazyLinkr – łamigłówka, w której człowiek myśli: „co w tym trudnego?!”

0
526

Łamigłówki – podobnie jak wszystkie inne produkcje – podzielić możemy na takie, które udały się autorom i takie, które są klęską jakich mało. Sklasyfikowanie LazyLinkr do jednej z tych grup nie jest prostym zadaniem. Bo chociaż parę minut można z tą apką spędzić, nie wydaje się ona wyjątkowo trudna, a tym bardziej wciągająca.

Darowano nam w LazyLinkr długie tutoriale, a zamiast tego przy uruchomieniu gry jesteśmy witani tekstowo-obrazkową instrukcją. Dowiadujemy się z niej wszystkiego, co konieczne, czyli poznajemy zasady rozgrywki, możliwości power-upów i tak dalej. Nie macie się czego obawiać – zarówno w oferowanej zabawie, jak i innych rzeczach nie ma tu nic specjalnie skomplikowanego.

lazy

Mówiąc w skrócie, LazyLinkr wymaga od nas łącznia w pary dwóch takich samych zwierzątek. Jak pewnie się domyślacie, owe stworzenia wyświetlają się na ekranie, a my po prostu musimy wykazać się spostrzegawczością w ich odnalezieniu. Dobra wiadomość jest taka, że zdobywać punkty można nawet za dwie krowy czy kury znajdujące się daleko od siebie. Jest jednak jeden warunek: między tymi istotkami nie może być żadnego z ich przyjaciół.

Wspomniany już przeze mnie samouczek pokazuje wszystkie możliwe kombinacje łączeń w LazyLinkr. Bardzo szybko można to zapamiętać, dlatego myślę, że nie ma sensu dłużej się nad tym rozwodzić. Moim zdaniem, zamiast tego lepiej przejść do omawiania nieco innych aspektów gry.

Bez względu na to, jaki tryb rozgrywki wybierzemy, zawsze goni nas czas i to on jest dla nas najgorszym wrogiem. Jaka jest zatem różnica pomiędzy zabawą „Time” a „Classic”? W tej wymienionej wcześniej liczba bohaterów wzrasta wraz z ukończonymi przez nas stage’ami, natomiast w kolejnej – cała plansza wypełniona jest od pierwszej sekundy.

lazy1

W pewnych okolicznościach, kiedy człowiekowi bardzo na czymś zależy, trudno jest o szybkie podejmowanie decyzji. Właśnie dlatego w LazyLinkr przygotowano trzy „ulepszacze”, z których jeden dodaje nam dziesięć sekund do puli, drugi przekręca planszę, a ostatni – pokazuje jedno gotowe rozwiązanie.

Graficznie LazyLinkr nie jest arcydziełem. Na pięciocalowym ekranie menu wyświetla się z górnymi i dolnymi pasami, a to raczej nie świadczy najlepiej o grafikach i bez wątpienia nie jest wyjątkowo estetyczne.