Lara Croft: Relic Run – nie dla przeciętniaków, lecz prawdziwych twardzieli

0
865

Pojawienie się gry Lara Croft: Relic Run w Google Play nie zrobiło na mnie większego wrażenia, mimo że – jak większość z Was – mam sentyment do Tomb Raidera. Po spędzeniu godzinki z tym tytułem mogę jednak powiedzieć wprost, iż nowy runner od SQUARE ENIX to coś więcej, niż zręcznościówka w stylu klasycznego Temple Run.

Lara Croft: Relic Run zaczyna się niewinnie jak dobry kryminał. Nawet jeżeli bardzo będziemy tego chcieli, w menu głównym czy też dostępnych w nim opcjach nie dostrzeżemy żadnej funkcji, która wskazywałaby na wyjątkowość tego dzieła. Zupełnie inaczej sprawa ma się, gdy już postanowimy działać i uruchomimy rozgrywkę. Ale zanim to nastąpi, przyjdzie nam ukończyć tutorial. Tym razem… nie do końca szybki, łatwy i przyjemny.

lara

Autorzy opisywanej produkcji pożałowali bardzo szczegółowych instrukcji i chwała im za to. Nie mówi się nam oddzielnie o skręcie w prawo i w lewo, natomiast wszystko zebrano do solidnej, niezbędnej kupy. O dziwo, podobnie zrobiono w przypadku nieco bardziej niespotykanych ruchów, na przykład, chodzenia po ścianach. I muszę przyznać, że w Lara Croft: Relic Run po raz pierwszy od dłuższego czasu nie ukończyłem samouczka w przeciągu minuty.

O fabule nowej gry od SQUARE ENIX można dowiedzieć się przy jej pierwszym uruchomieniu. Kto będzie chciał się z nią zapoznać, zrobi to i to pewnie dość szybko. Żeby więc nie tracić czasu na dość poboczne elementy zabawy, przejdźmy do samego bicia rekordów, zbierania pieniążków i tym podobnych.

lara1

Lara Croft: Relic Run zadziwi Was poziomem trudności (chyba że to ja robię się tak słaby w te klocki). Osiąganie dobrych rezultatów wymaga tutaj prawdziwego refleksu, a wszystko przez nagle wyłaniające się przeszkody, które nie pozwalają nam na popełnienie nawet najmniejszego błędu.

Wirtualne pieniądze, jakie zbieramy w Lara Croft: Relic Run, przydają się do ulepszeń. Istotne są w tym przypadku również inne „błyskotki” – relikty. Jeżeli chodzi o te drugie, związane są one z historią towarzyszącą głównej bohaterce i pozwalają na odblokowanie nowych etapów. Niestety, póki co, mamy ich tylko trzy.