Land Sliders – poślizgaj się na… trawie

0
674

Wiem, że zima zbliża się nieubłaganie (chociaż tym śniegiem to w naszym kraju różnie bywa) i nie chcecie już słyszeć o niczym innym, niż szaleństwo na białym puchu. Co jednak gdybym, powiedział Wam, że wcale nie potrzeba śniegu i lodu, by trochę się poślizgać? Zdziwieni? Jeżeli tak, to jestem przekonany, że nie mieliście okazji grać na smartfonie w Land Sliders.

Produkcja Land Sliders jest pomysłową zręcznościówką, w której bohaterowie – niczym „czajniki” w curlingu – ślizgają się po wirtualnej, zielonej trawie. Wszystko, do czego sprowadza się tutaj rozgrywka, to unikanie kul śniegu, różnej maści przeciwników, a także wód oraz przepaści. Ale zaraz, zaraz, powiecie, z czym, dlaczego, po co i w ogóle? Spokojnie, już wszystko wyjaśniam.

crs1

Musicie wybaczyć twórcom Land Sliders fakt, iż nie główkowali nad stworzeniem fabuły. Trudno sobie wyobrazić, by w tak mało skomplikowanej produkcji znalazło się miejsce dla historii związanej z bohaterami. Tym bardziej, że głównych postaci mamy tutaj znacznie więcej, niż w standardowej zręcznościówce. Bo są i pandy, i astronauta, a nawet szczekający piesek i kurczak z Crossy Road.

Bez względu na to, kim lub czym postanowimy kierować w opisywanej grze, do zdobycia zawsze jest pięć gwiazdek ulepszeń. Aby zapełnić pięcioramienny symbol, należy zebrać odpowiednią liczbę konkretnych „potrawek” bohatera. W przypadku wspomnianej pandy są to pędy bambusa, a astronauty – butle z tlenem.

crs

Jedzonko ma znacznie więcej zastosowań, niż sobie myślicie. Dzięki niemu mamy możliwość zdobywania awansów na nowe levele (z jeszcze większą liczbą bonusów, rywali i tak dalej, i tak dalej), a więc jest to przepustka, bez której nie ma szans na zdobycie upragnionego rezultatu.

Land Sliders występują także kanciaste (ale jednak!) pieniążki. Rzecz jasna, pełnioną one rolę wirtualnej waluty, która daje okazję do zdobywania nowych zwierzaków czy pikselowych ludzi. Niestety, znów nie mamy możliwości wyboru – „świeże” twarze przyznawane są losowo po zainwestowaniu przez nas okrągłej, trzycyfrowej sumki.