Księga Imion i Znaczeń – dla ciekawskich i lubiących błyszczeć wiedzą

0
822

Z jakiego języka wywodzi się imię Katarzyna, Genowefa czy Elżbieta? Jakimi cechami charakteru mogą pochwalić się Małgorzaty czy chodzący po tym świecie Łukasze? Na te i też nieco inne pytania pomoże znaleźć Wam odpowiedzi aplikacja Księga Imion i Znaczeń .

Nie jestem przekonany, czy informacje zawarte w Księga Imion i Znaczeń są bardzo przydatne. Niestety, trudno było mi to sprawdzić, bo moje imię, Maksymilian, nie zostało tu zbyt szczegółowo opisane. Nie dowiedziałem się niczego ciekawego o ewentualnych ukrytych talentach czy wadach. Cóż, przedstawiciele bardziej popularnych imion mają znacznie lepiej, co jest chyba standardem.

ksiega

No właśnie, standardem, którego tutaj za wszelką cenę należało uniknąć. Księga Imion i Znaczeń powinna oferować coś więcej, niż kilka linijek tekstu dla każdego z imion. Autorzy powinni tak przeszukać internet i zebrać na tyle dużo wiadomości, by każdy (no, może prawie każdy) w stuprocentowy sposób zaspokoił swój głód wiedzy. W końcu nie każdy musi być Katarzyną czy Piotrem!

Wygląd Księga Imion i Znaczeń nie pozostawia wiele do życzenia. Fajnie, że program został podzielony na dział męski i żeński, ale w razie potrzeby można je ze sobą połączyć. Elementem interfejsu godnym dania „lajka” jest też pasek wyszukiwania. Niezwykle przydatny, gdy chcemy znaleźć coś na szybko, żeby, na przykład, zabłysnąć wiedzą w towarzystwie.

i1 (1)

Niektórych z Was być może zainteresuje także przycisk z kością do gry. Jak nietrudno się domyślić, służy on do przedstawiania losowego imienia z bazy. Szkoda tylko, że jak raz z niego skorzystamy, nie mamy do niego łatwego dostępu po raz drugi. Trzeba się cofać z danej zakładki i jeszcze raz powtórzyć proces od początku. Nie jest to specjalnie wygodne.

Księga Imion i Znaczeń pobrać można z Google Play za darmo. Apka wygląda dobrze i niektórzy pewnie bez problemu znajdą dla niej zastosowanie. O, ja nawet mam jedno – może przydać się przyszłym rodzicom, którzy szukają idealnego imienia dla swojej pociechy! 🙂