Krzyżówki – tradycyjna zabawa na nowoczesnym urządzeniu

1
1524

Na nudnym wykładzie na uczelni czy też w poczekalni do lekarza bardzo często przydają się różnego rodzaju zabijacze czasu w postaci łamigłówek. Aby jednak nie taszczyć ze sobą grubych czasopism z tego typu rzeczami, możemy zainstalować w swoim smartfonie bądź tablecie aplikację Krzyżówki przygotowaną przez polskie studio Infor It.

W Google Play można znaleźć całe mnóstwo krzyżówek mobilnych. Niestety, tylko nieliczne z nich obsługują język polski. A przecież nie wystarczy podstawowa wiedza z angielskiego, by rozwiązywać w nim łamigłówki. Dobrze jednak, że są jeszcze w naszym kraju twórcy, którzy myślą przede wszystkim o rodzimym rynku, a nie o graczach z poza granicy naszego kraju.

krzyzowka

Aplikacja stworzona przez Infor It udostępnia nam ogromne ilości krzyżówek. Fakt, nie wszystko dostępne jest za darmo. Uważam jednak, że lepiej jest wydać kilka złotych na abonament mobilnych łamigłówek niż przeznaczyć taką samą kwotę na papierowe wydanie jakiegoś czasopisma. Wiem, że rozwiązywanie krzyżówek na tradycyjnej kartce ma swoje uroki. Nowoczesne rozwiązanie wydaje mi się jednak dużo wygodniejsze.

Po uruchomieniu aplikacji wyświetla nam się lista krzyżówek, które możemy pobrać. Jeśli nie uda nam się za jednym zamachem odgadnąć wszystkich haseł, na ekranie głównym wyświetla nam się pasek naszego postępu. Dzięki temu nie będą Wam mieszały się krzyżówki rozwiązane z tymi, do których nawet jeszcze nie zajrzeliście.

krzyzowka1

Wpisywanie haseł do odpowiednich pól jest bardzo proste. Wystarczy dotknąć ekranu w odpowiednim miejscu. Hasła, niestety, do najprostszych nie należą, co myślę, że potwierdzą nawet doświadczeni szaradziści.

Apka posiada kilka funkcji społecznościowych, pozwalających nam na udostępnianie znajomym z Facebooka osiągniętych przez nas wyników. Uważam, że jest to zbędny dodatek w tego typu mobilnych tworach, ale zdaję sobie sprawę, iż nie każdy ma podobną opinię.

Graficznie Krzyżówki od Infor It wyglądają solidnie. W trakcie rozwiązywania nic się nie zacina ani nie wyłącza. Mogę więc z czystym sumieniem powiedzieć, że mobilne łamigłówki rozwiązuje się naprawdę bardzo wygodnie.


logo-app
Krzyżówki
Infor IT Sp. z o.o.
0   
qrcode-app