Kroms – budowniczy stawia bloki z czekolady

0
567

Niektóre produkcje mobilne, takie jak chociażby opisywana przeze mnie Nightmare: Malaria, nie są pozbawione sensu. Cały czas są to tylko i wyłącznie wyjątki. Nie jest to jednak wcale zła wiadomość, bowiem również i mało logiczne gry takie jak chociażby opisywany w tym wpisie Kroms może sprawić sporo frajdy i pozwolić nam zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości, gdzie nie ma na każdym kroku… budynków z czekolady.

W Kroms wcielamy się w postać pewnego pana pracującego na budowie, który ma za zadanie stworzyć dom z czekolady. Niewiarygodne? Dla bohatera gry to żadna nowość. Wszystko dlatego, że żyje w mieście zrobionym ze słodyczy, gdzie na każdym kroku występują żelki, herbatniki i inne łakocie, przez które przybywa człowiekowi kilogramów.

kroms kroms1

Co takiego przychodzi nam w apce robić? Spokojnie, nie trzeba tutaj wykazywać się żadną wiedzą z architektury. Wystarczy kierować naszą postacią w taki sposób, by za pomocą swoich narzędzi przykryła elementami budowlanymi występujące w wirtualnym świecie kuleczki i inne dziwne stworzonka. Oczywiście, przeciwnicy są w ciągłym ruchu, co utrudnia nam zadanie i sprawia, że tylko tak naprawdę w pierwszych etapach ukończenie misji jest dosyć łatwą sprawą.

Maksymalna nota, jaką można uzyskać w grze, wynosi trzy gwiazdki. Aby ją osiągnąć, należy nie tylko w miarę szybko zrealizować cel, lecz także nie zaliczyć ani jednej skuchy. Dla tych, co gwiazdki nie są żadną motywacją, przygotowano pieniążki. Możemy wydawać ją w wirtualnym sklepie na przeróżne dodatki, stworzone nie tylko dla urozmaicenia zabawy.

kroms

Sterowanie budowlańcem w Kroms polega na rysowaniu odpowiednich gestów na ekranie. Bardzo dobrze, że w tej kwestii zrezygnowano z wszelkiego rodzaju udziwnień, które jedynie w teorii uznawać można za wygodne i pomocne.

Czy graficznie i dźwiękowo Kroms jest udaną produkcją? Zdecydowanie tak. Świat słodyczy prezentowany w grze i muzyka, jakiej słuchają jego mieszkańcy, przypadły mi do gustu niemalże od razu. Jest szansa, że podobnie będzie w Waszym przypadku, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że należycie do miłośników nieszablonowych rozwiązań.