KOI – Journey of Purity – takie rybki wolę łowić!

0
629

Gra Zen Koi, którą dla Was opisywałem ładnych kilka miesięcy temu, była relaksująca, pozytywnie powolna oraz na swój sposób wciągająca (przynajmniej dla niektórych). Tego samego zdecydowanie nie można napisać o KOI – Journey of Purity. Mimo że jest polecana przez Google Play, moim zdaniem spokojnie sobie bez niej poradzicie.

Byłem przekonany, że KOI – Journey of Purity będzie mogło pochwalić się przede wszystkim świetną grafiką i oprawą dźwiękową. W pewien sposób zawiodłem się zarówno tym pierwszym, jak i drugim elementem. Audiowizualnie opisywana produkcja – mimo wszystko – powinna przypaść Wam do gustu, chociaż widać w niej pewne niedociągnięcia, a muzyka towarzysząca rozgrywce na pewno nie jest wyjątkowo oryginalna czy wpadająca w ucho.

koi

W kilku planszach przygotowanych dla nas w KOI – Journey of Purity szukamy kolorowych rybek, a następnie „otwieramy” za ich pomocą kwiaty występujące na wirtualnej wodzie. Niektórzy morscy przyjaciele są bardziej, a inni nieco mniej ukryci, ale sądzę, że z ich odnalezieniem nikt z Was nie będzie miał większych problemów. Tym bardziej, że podczas zabawy pomaga nam dynamiczna, półprzezroczysta strzałka. I wcale nie jest ona dostępna odpłatnie.

Twórcy KOI – Journey of Purity poza właściwą rozgrywką przygotowali też dwa całkiem fajne dodatki. Jeden z nich to porozrzucane puzzle, które możemy kolekcjonować, tworząc najróżniejsze obrazki, natomiast drugi to po prostu zupełnie nowe, barwne rybki. Te ostatnie kupujemy za wirtualne koniczynki. Szkoda tylko, że w dużych ilościach dostępne są one jedynie w dziale z mikropłatnościami.

Sterowanie w KOI – Journey of Purity próbuje oddać trud, jaki towarzyszy rybkom podczas podróży. Trzeba przyznać, że ciągłe machanie palcem w pionie bądź poziomie rzeczywiście nie jest najwygodniejsze, ale nie będę też ukrywał, że cały czas nie jestem przekonany, czy jest to właściwe rozwiązanie, które ma szansę spodobać się przynajmniej połowie grających.

Opisywana tutaj gra nie nadaje się dla każdego. Moim zdaniem, niektórzy bardzo szybko się w niej znudzą i zdecydują się na odinstalowanie. Jeżeli jednak zależy Wam na czymś relaksującym i mało zobowiązującym, trafiliście bardzo dobrze!