Kiwi Wonderland – ptaszek, który lata z jetpackiem [VIDEO]

0
656

Runnery i jego pochodne wydają się być przeżytkiem. Gra mobilna Kiwi Wonderland pokazuje jednak, że nawet w świecie pełnym podróbek i niczym nieróżniących się od siebie produkcji znaleźć można coś godnego uwagi. I to nie tylko w świecie ludzi czy zmutowanych robotów, lecz zwyczajnych, sympatycznych ptaszków.

Najważniejszą osobistością Kiwi Wonderland jest skrzydlate stworzonko, które – w przeciwieństwie do swoich kolegów – nie potrafi wznosić się w powietrze w naturalny sposób. Na szczęście, z pomocą wspominanemu bohaterowi przychodzą sny. To w nich dostaje on od losu plecak odrzutowy i nareszcie może pokazać wszystkim, jak bardzo lubi latać!

kiwi

Gra na samym początku może wydawać się nudna. Ot, kolejny „runner”, w którym latamy, biegamy i zbieramy pieniążki, a wszystko to po to, by wyśrubować jak najlepszy rekord. Czy jednak aby na pewno tego typu produkcje nie potrafią już bawić? Kiwi Wonderland udowodniło mi, że jest wręcz odwrotnie i mam nadzieję, iż także Wam będzie w stanie to pokazać.

Świat przedstawiany nam na ekranie wygląda niesamowicie i mówię to z czystym sumieniem. Oczywiście, znajdą się tacy, którzy będą wytykać Kiwi Wonderland przesłodzoną grafikę i inne tego typu elementy, ale jak dla mnie, tej grze absolutnie niczego nie brakuje. Szczególnie spodobali mi się oponenci, między innymi, kolczaste żółwie czy też atakujące nas dziobem ptaszyska.

Tak, jak pisałem, najważniejszą rzeczą w Kiwi Wonderland jest osiągnięcie jak najlepszego rezultatu. Wyrażony jest on w przebytych metrach, które zdobywamy nie tylko za pokonywanie kolejnych odcinków trasy, lecz także w ramach premii za skoczenie na głowę danemu przeciwnikowi. Mnożnik zdobywanych przez nas punktów możemy powiększać, ale to wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

W grze powinniśmy na początku skupiać się na wykonywaniu misji pobocznych. To one pozwalają na zdobywanie gwiazdek, które są z kolei są niezbędne do osiągania coraz wyższych poziomów doświadczenia. Pisząc o tym, co niezbędne, nie możemy zapominać również o pieniążkach. Przydają się one w wirtualnym sklepiku, umożliwiając modyfikację power-upów albo kupno nowych bohaterów.

Najważniejszą zaletą Kiwi Wonderland jest fakt, iż jest ona całkowicie darmowa. Co prawda są mikropłatności, ale nikt nie wymusza na nas korzystania z nich. A to – jak pewnie wiecie – rzadkość w dzisiejszych czasach.