KingsRoad – mobilna wersja przeglądarkowego RPG-a

0
790

Być może niektórzy z Was mieli już kiedyś do czynienia z KingsRoad. To gra przeglądarkowa z gatunku RPG, dzięki której można bawić się nie tylko w pojedynkę, lecz również ze swoimi znajomymi lub zupełnie obcymi ludźmi z całego świata. Jeżeli bieganie z mieczem czy łukiem jest tym, co Was kręci, lepiej trafić chyba nie mogliście.

KingsRoad zadebiutowało w wersji mobilnej stosunkowo niedawno. Co za tym idzie, gracze skarżą się w Google Play na sporą ilość błędów, ale trzeba przyznać, że autorzy działają dość szybko i usuwają co tylko mogą i najsprawniej jak tylko potrafią. Oczywiście, czasem zdarzy się, że gra się wyłączy albo lekko „przytnie”. Nie przeszkadza to jednak wyjątkowo w grze i wydaje mi się, że raczej nie ma najmniejszego sensu, by miało to wpływ na rezygnację z instalacji tego fajnego RPG-a.

KingsRoad mamy do wyboru jedną z trzech profesji – archera, knighta oraz przedstawiciela klanu czarodziejów. Czym owe klasy się od siebie różnią? To raczej dość oczywiste. Bohater władający mieczem ma dużo punktów życia, łucznik jest niezwykle sprawny i zwinny, a czarodziej – potrafi zadać piekielnie silne obrażenia, chociaż nie nadaje się specjalnie do walki oko w oko.

Podczas gry musimy wykonywać misje, które polegają zazwyczaj na zabijaniu konkretnych oponentów. Każdą planszę można ukończyć w trybie normalnym, heroicznym albo tym najtrudniejszym z najtrudniejszych. Motywacją do poprawiania wyników w liczbie zniszczonych rywali jest przede wszystkim specjalny Leaderboard. To w nim mamy okazję porównać swoje rezultaty z tymi osiąganymi przez innych.

Jeżeli mowa już o zabawie z większą liczbą graczy, warto wspomnieć o tym, że KingsRoad umożliwia nam rozgrywkę kooperacyjną. Drużyna może składać się z maksymalnie trzech członków i niekoniecznie muszą być to przedstawiciele różnych specjalizacji.

Oczywiście, wbijanie kolejnych leveli w KingsRoad wiąże się z modyfikowaniem umiejętności, zdobywaniem nowego ekwipunku i tak dalej, i tak dalej. Niestety, nie zabrakło w grze mikropłatności, co sprawia, że na starcie nie wszyscy mają jednakowe szanse w walce z napotkanymi złoczyńcami.