Kartoon Crazy Racing – nie taki żółw wolny, jak go malują

0
371

Nie uwierzę w to, że jest wśród Was osoba, która nigdy nie miała okazji zagrać w klasyczną ścigałkę o nazwie Mario Kart albo też jedną z produkcji bardzo do niej podobnych. A z racji tego, że jesteście pewnie przekonani co do tego, że wyścigi gokartami są naprawdę fajną sprawą, nie będę musiał namawiać Was zbyt długo do zainstalowana na smartfonie gierki Kartoon Crazy Racing, przez którą można stracić więcej niż jedno popołudnie.

Po uruchomieniu Kartoon Crazy Racing naszym oczom ukazuje się prośba o ocenienie aplikacji. Biorąc pod uwagę, że chwilę po zainstalowaniu gry człowiek raczej niewiele może na jej temat powiedzieć, taka informacja wydaje się nieco śmieszna. Na szczęście, nikt nie stara się nas przekupywać wirtualną walutą, a powiadomienie możemy wyłączyć albo na pewien czas, albo też na zawsze. Ja zdecydowałem się na tę drugą opcję, a ocenę w Google Play wystawiłem dopiero później. Na ile gwiazdek, moim zdaniem, zasłużyła produkcja? Odpowiedź na to pytanie poznacie na końcu wpisu.

Opisywana gra pozwala nam na wcielenie się w jednego z kilku prześmiesznych zwierzaczków i rywalizowanie podczas imprez gokartowych. Do wyboru mamy nie tylko tak standardowe zwierzaki jak pies czy kot, lecz również dostajemy okazję sprawdzenia się w roli żółwia, małpki oraz oryginalnie wyglądającego szczura z krzywymi zębami i nie do końca prostymi wąsami.

Plansz do ukończenia jest w Kartoon Crazy Racing bardzo wiele. Szczerze mówiąc, to nie spodziewałem się po tej grze aż tak dobrego wyniku w tej kwestii. Na szczęście, zostałem bardzo mile zaskoczony. Szczególnie, że każda trasa różni się nie tylko samą konstrukcją, lecz również otoczeniem budującym niepowtarzalny klimat towarzyszący rozgrywce.

Do wyboru mamy trzy tryby zabawy. Dwa z nich dostępne są offline, natomiast jeden wymaga połączenia z internetem. Jak nietrudno się domyślić, tym ostatnim jest Multiplayer, w którym możemy rywalizować z graczami z całego świata. Dwa wcześniej wspomniane rodzaje wyścigów to mistrzostwa oraz pojedyncza rywalizacja.

Ogromną zaletą Kartoon Crazy Racing jest fakt, iż nie stawia się w niej przede wszystkim na mikropłatności. W przeciwieństwie do podobnych gier, tutaj nie jesteśmy uprzywilejowani tylko dlatego, że za prawdziwą kasę postanowiliśmy sobie kupić jakieś bonusy. Oczywiście, za drobną opłatą możemy sobie nieco „podrasować” nasz pojazd, ale zostało to raczej stworzone z myślą o tych, co chcą wynagrodzić twórców apki za trud, jaki przyszło im włożyć.

Grafika zastosowana w grze nie prezentuje się rewelacyjnie. Moim zdaniem jednak ludzie, którzy wychowali się na Mario Kart, nie będą na kwestie czysto wizualne w ogóle narzekać.