Karl’s Castle – kolorowy zamek dla dzieci

0
299

W dzisiejszych czasach nie jest łatwo o grę dla dzieci z prawdziwego zdarzenia. Jeżeli macie w swoich domach co najmniej jednego malucha, na pewno doskonale wiecie, co mam na myśli – przemoc i rozgrywka ucząca nieodpowiedniego zachowania są obecnie na porządku dziennym. Na szczęście, w gąszczu produkcji nie do końca odpowiednich dla najmłodszych wciąż spotkać można takie perełki jak Karl’s CastleNie słyszeliście jeszcze o tej gierce? To dobrze się składa, bo chciałem Wam dzisiaj o niej napisać.

Mimo że lata młodości mam już za sobą, po uruchomieniu Karl’s Castle przez chwilę znów mogłem poczuć się jak dziecko. Kolorowa, rysunkowa grafika zastosowana w tej produkcji zrobiła na mnie na tyle pozytywne wrażenie, że przez pewien czas tylko się w nią wpatrywałem i w zupełności wystarczało mi to do szczęścia. Chwilę później zrozumiałem, że do naprawdę świetnego wyglądu dodano tutaj też dźwięki – melodyjne, wpadające w ucho i – co najważniejsze – bez zbędnych tekstów.

cas

Gra została stworzona w taki sposób, aby można było ją obsługiwać intuicyjnie. Właśnie dlatego nie dostrzeżemy tutaj żadnego tradycyjnego menu, a chwilę po włączeniu Karl’s Castle na ekranie ukazuje się po prostu… wejście do zamku. Wystarczy dotknąć drewnianych, ale oczywiście wciąż wirtualnych, drzwi, a świat produkcji staje przed nami otworem. Niby to nic wielkiego, ale jestem przekonany, że ucieszy to Wasze pociechy, dla których najprostsze rozwiązania zawsze są najlepsze.

Na pewno zabawa oferowana w Karl’s Castle nie wciągnęłaby dorosłego na przysłowiowe pięć minut. Wszystko dlatego, że tak naprawdę w opisywanej gierce rola gracza ogranicza się do przyglądania się mobilnemu zamkowi oraz sprawdzaniu jego mieszkańców. Pisząc o „sprawdzaniu” mam tu na myśli dotykanie postaci oraz wysłuchiwanie śpiewanych przez nich piosenek i tak dalej, i tak dalej.

cas1

Dzieci mają to do siebie, że bardzo szybko się nudzą, dlatego też autorzy Karl’s Castle nie zapomnieli wyposażyć swojego mobilnego dzieła w trzy mini-gierki. Pierwsza z nich polega na odszukiwaniu pewnego rycerza, druga na odgrywaniu melodii, a trzecia… no co Wy, nie będę tak zły i wszystkiego Wam nie zdradzę!

Plusem opisywanej apki jest to, że wyświetlane w niej napisy dostępne są w polskiej wersji językowej. Minus to natomiast cena. Szczerze mówiąc, uważam, iż Karl’s Castle nie powinno kosztować ponad 10 złotych. To trochę za wiele, nawet jak na dobrą grę dla dzieci.

Karl's Castle3,72 USDDownload