Już wkrótce będziemy mogli płacić w Google Play… kartami upominkowymi!

3
2414

Nie macie konta w banku, karty kredytowej albo po prostu nie chcecie podawać wielu danych firmie Google, natomiast chcielibyście kupować w Google Play aplikacje mobilne? Mam dla Was dobrą wiadomość. Gigant z Mountain View wprowadza do naszego kraju karty upominkowe, które będziecie mogli nabyć w sklepach stacjonarnych, a następnie wykorzystać na zakup gier, programów, a także muzyki i filmów!

Chciałoby się napisać, że lepiej późno, niż wcale, bowiem jeszcze do niedawna większość z popularnych na całym świecie usług od Google była w naszym kraju niedostępna. Ostatnio jednak ludzie z Mountain View wyraźnie zaczęli dostrzegać Polaków i dostosowywać się do ich potrzeb. Nie tak dawno umożliwili nam zakup piosenek i filmów, natomiast teraz zapowiadają wprowadzenie kart upominkowych.

google1

Jeżeli mieliście kiedyś okazję przebywać za granicą, na pewno nieraz spotkaliście się na półkach sklepowych ze wspomnianymi kartami. Zasada zakupu takich plastikowych upominków jest bardzo prosta. Wybieramy interesujący nas nominał towaru, płacimy za niego w kasie, a następnie w domu sprawdzamy unikalny kod i wprowadzamy go w odpowiednie miejsce na swoim profilu w Google Play. Ostatni krok – jak się pewnie domyślacie – polega na zrobieniu zakupów.

Jak poinformowała firma z Mountain View, w naszym kraju pojawią się trzy rodzaje kart. Oczywiście, będą się one od siebie różnić jedynie wartością. Najtańszy upominek będzie można kupić za 50 PLN, kolejne będą w cenie 75 i 150 PLN. Szkoda, że nie zdecydowano się na wprowadzenie jeszcze tańszych opcji. Myślę, że wielu młodych ludzi chętnie sięgnęłoby po karty o wartości 5 czy 15 PLN.

google2

Karty upominkowe to bez wątpienia znakomita alternatywa dla wszystkich tych, którzy boją się gdziekolwiek podawać swoje dane z karty kredytowej. Na pewno będą one też często kupowane przez osoby niepełnoletnie nieposiadające jeszcze konta w banku albo stałego źródła dochodu.

Kiedy nowość od Google’a pojawi się w sklepach? Niestety, tego jeszcze nie wiadomo, choć wiele wskazuje na to, że do końca wakacji karty zagoszczą na półkach na dobre. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nie tylko największe punkty handlowe będą je oferowały, lecz także mniejsi sklepikarze pokuszą się o sprzedaż.

Co sądzicie o kartach umożliwiających zakup w Google Play? Będziecie z nich korzystać czy nie?