Just Get 10 – oj nie, to takie proste nie jest! [VIDEO]

0
673

Tytuł Just Get 10 niektórych napawa optymizmem, że wspomniana gierka będzie mało skomplikowana i niezbyt wymagająca. Czy rzeczywiście taka jest? Już po pierwszej rozgrywce absolutnie można stwierdzić, że nie. Ale właściwie dlaczego i po co, to już temat na więcej, niż tylko linijkę tekstu.

Na pierwszy rzut oka Just Get 10 może przypominać nieco kultowe 2048. Podobnie jak w wywołanym przeze mnie hicie, tutaj także na ekranie najczęściej przychodzi nam patrzeć na kolorowe tabliczki z cyframi. Tylko że tym razem naszym celem nie jest zdobycie elementu z liczbą czterocyfrową, lecz uzyskanie okrągłej dziesiątki. Proste? Zdziwicie się, jak bardzo mijacie się z prawdą.

get

Żeby połączyć ze sobą jakikolwiek kwadracik w Just Get 10, potrzebujemy co najmniej dwóch elementów w tym samym kolorze, czy jak kto woli – z taką samą wartością matematyczną. Dotknięcie wybranej przez nas tabliczki sprawia, że znika ona wraz ze swoimi najbliższymi towarzyszami, natomiast my zyskujemy nie tylko punkty do ogólnego dorobku, lecz także otrzymujemy nową liczbę do wykorzystania.

Przykładowo rzecz ujmując, kiedy złączymy ze sobą pięć dwójek, zamienią się one w jedną trójkę, a na naszym koncie pojawi się dziesięć punktów. I robimy tak cały czas, aż do momentu, w którym uda nam się dotrzeć do dziesiątki. Szczerze mówiąc, początkowo śmiałem się pod nosem, że Just Get 10 to jedna z prostszych gier, z jakimi miałem okazję się zmierzyć. Myliłem się jednak bardzo, bo choć gram już od pewnego czasu, do tej pory tylko raz czy dwa udało mi się osiągnąć sukces.

Oczywiście, życie w Just Get 10 nie kończy się tylko na uzyskaniu tabliczki z dwucyfrową liczbą. Dzięki temu, że możemy kombinować tutaj z różnymi łączeniami, a wszystko tak naprawdę sprowadza się do bicia rekordów punktowych, opisywana produkcja niesie za sobą niemalże nieskończone możliwości.

get1

Jak przystało na typowo matematyczną gierkę, w Just Get 10 znalazło się miejsce tylko dla jednego dodatku – rankingu wyników. Trudno nazwać to jakąkolwiek wadą. W końcu trzeba wziąć pod uwagę, że nasze jedyne zajęcie sprowadza się tutaj do osiągania jak najwyższych rezultatów.

Na koniec słówko o oprawie graficznej. Moim zdaniem, wypada ona całkiem nieźle w porównaniu z konkurentkami. Nie wymagałem od Just Get 10 wizualnych fajerwerków, a jedynie czegoś, co nie sprawi, że będą bolały mnie oczy. I z całą pewnością mogę na pisać, że właśnie to dostałem.