Jumpy Witch – skacz albo przepadnij!

0
559

Mimo że tytuł gry Jumpy Witch nastawia nas na wykonywanie niezliczonej ilości skoków, we wspomnianej produkcji musicie przygotować się nie tylko na tradycyjne pokonywanie przepaści, lecz także latanie za pomocą czarodziejskich, aczkolwiek prawdziwych, skrzydeł. Mioteł i innych dodatków tutaj nie dostrzeżecie. I tak jednak poczujecie czarodziejski klimat, od którego ciężko się oderwać.

Bohaterka opisywanej gierki prawdopodobnie jest czarownicą, na co wskazuje sam tytuł produkcji. Niestety, autorzy Jumpy Witch nie podzielili się z nami faktami z przeszłości sterowanej przez postaci, a więc nie mamy pojęcia, jak dokładnie ma na imię, czemu udała się w podróż w dziwne miejsce pełne niebezpiecznych kolców i w końcu kto nauczył ją latać.

Słaba wiedza na temat magicznie uzdolnionej pani nie przeszkadza nam w odczuwaniu frajdy z gry. Runnery – a Jumpy Witch na pewno się do nich zalicza – przyzwyczaiły nas do tego, że zajmują czas, nie zawracając nam głowy w kwestii fabuły czy też innych wątków pobocznych, które mogłyby jedynie niepotrzebnie skomplikować życie. Jeżeli zatem zależy Wam głównie na zabiciu czasu, apka z tego wpisu zdecydowanie Wam się przyda.

Tak jak pisałem nieco wcześniej, akcja gry rozgrywa się w dziwnie wyglądającym miejscu, które prawdopodobnie jest czymś w rodzaju lasu z ogromną ilością drzew. Nasze zadanie jest teoretycznie bardzo proste – musimy skakać z jednej platformy na drugą w taki sposób, by nie wpaść w ostre korzenie.

Zdobywanie bardzo dobrych rezultatów nie byłoby z pewnością niczym trudnym w Jumpy Witch, gdyby nie jeden dosyć istotny szczegół – czarownica może po wylądowaniu na danym terenie wykonać tylko jedną próbę dostania się dalej. Jeżeli puścimy ekran chociażby na sekundę, będziemy musieli pogodzić się z porażką. Oczywiście, tylko wtedy, gdy w nieodpowiedni sposób oszacujemy odległość między dwoma drzewami.

W trakcie rozgrywki teoretycznie czas nas nie goni. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że drzewa obniżają się co kilka sekund, a więc nie możemy zbyt długo zwlekać z przebyciem kolejnych metrów.

Śrubowanie własnych rekordów nie jest ważne tylko ze względu na globalny ranking wyników. Zdobycie konkretnej liczby punktów wiąże się przede wszystkim z zyskiwaniem różnorakich bonusów takich jak, na przykład, jednorazowa tarcza ochronna.

Czy są powody ku temu, by zachwycać się grafiką w Jumpy Witch? Moim zdaniem, nie. Gra wygląda prawidłowo, ale nic poza tym powiedzieć o niej nie można. Na pewno nie jest niczym innowacyjnym, co dla niektórych z Was będzie wadą nie do przyjęcia.