Jumping Fox: Climb That Tree – dobrze widzicie, ten lis chodzi po drzewie!

0
587

Weekendy, szczególnie te wakacyjne, sprzyjają grom, które nie wymagają niczego poza rytmicznym dotykaniem ekranu. Jestem przekonany, że są wśród Was osoby mające zupełnie inne zdanie na ten temat. Jeżeli jednak należycie do tych graczy, co lubią się od czasu do czasu totalnie odmóżdżyć, proponuję wypróbowanie gierki Jumping Fox: Climb That Tree.

Zasady zabawy dostępnej w Jumping Fox: Climb That Tree są proste jak konstrukcja cepa. Po pierwsze, bohaterem jest lis i w żadnym wypadku nie ulega to zmianie. Po drugie, od początku do końca naszym jedynym celem jest osiągnięcie jak najlepszego rezultatu. A punkty zdobywamy, skacząc… po drzewie.

fox

Im więcej wirtualnych gałęzi uda nam się dotknąć podczas próby bicia rekordu, tym lepiej. To jedyna zasada, jaką w tym przypadku trzeba zapamiętać. Warto przy tym dodać, że rywalizujemy w Jumping Fox: Climb That Tree głównie z obcymi dla nas ludźmi z całego świata, chociaż możemy również pokusić się o synchronizację z Facebookiem i tym samym śledzić poczynania znajomych.

Jak to w grach bywa, w Jumping Fox: Climb That Tree nie wystarcza jedynie wzorowe wypełnianie powierzonych nam zadań. Co mam na myśli? Ano przede wszystkim to, iż musimy za wszelką cenę unikać przeszkadzajek. Tym razem mamy do czynienia tylko z jedną. Jest nią unosząca się woda, która za nic w świecie nie może zalać rudego liska.

fox1

Sterowanie wydaje się być proste i nieutrudniające nam życia. Owszem, „tapanie” raz w prawą, raz w lewą część ekranu jest raczej mało skomplikowanym zajęciem. Po uzyskaniu 99 punktów zaczyna się jednak prawdziwa zabawa. Woda coraz bardziej nam zagraża, a my musimy operować palcami w bardzo szybkim tempie.

Jedyną rzeczą, jaką możemy sobie kupić w Jumping Fox: Climb That Tree, jest funkcja wyłączająca reklamy. Koszt takiej przyjemności to około 10 złotych. Nie jestem do końca przekonany, czy warto skusić się na tę możliwość, ale nie zmienia to faktu, że autorom gry należą się słowa uznania za brak innych mikropłatności.