Jump The Shark 2 – przechytrzyj rekina, zanim trafisz do jego paszczy!

0
510

Określenie „jump the shark” na stałe weszło do kanonu wyrażeń używanych przez anglojęzycznych mieszkańców Zachodu dzięki serialowi pod tytułem Happy Days, w którym główny bohater przeskoczył rekina na nartach wodnych. Mimo że w grze Jump The Shark 2 nie możemy liczyć na nic więcej, niż ludzkie nogi, tutaj także szczęśliwe minięcie się z rekinem jest najbardziej pożądanym skutkiem naszych starań. Chcecie dowiedzieć się więcej? Proszę bardzo, nikt Wam tego nie broni.

Jump The Shark 2 wcielamy się w postać kapitana statku, który pływa sobie na głębokim oceanie, starając się złapać jak najwięcej ryb oraz krabów. Logika podpowiada nam, że zadanie powinniśmy wykonywać za pomocą wędki albo chociaż siatki. Nic bardziej mylnego. Występujący w grze pan ma wprawdzie kijek do łowienia, ale absolutnie nie zawraca sobie nim głowy. Zamiast tego robi wszystko, by uratować się przed atakiem rekinów, a przy okazji… zgarnia spadające z nieba rybki.

cr1

Rozgrywka nastawiona jest na bicie rekordów punktowych. Wbrew temu,co mogłoby się wydawać, nie jest to jednoznaczne z tym, że nie możemy ukończyć całej produkcji. Nie jest to co prawda proste, ale możliwe do osiągnięcia. Wystarczy tylko utrzymać naszego bohatera przy życiu przez kilka dni spędzonych na morzu.

Poza zbieraniem ryb i unikaniem rekinów od czasu do czasu zdarzy nam się natrafić na jakiś power-up. Jeden z nich występuje w postaci czerwonej fanfary gazowej, która odstrasza naszych mięsożernych przeciwników, jednocześnie zapewniając większą liczbę potencjalnych obiadków do schwytania. Standardowe ryby premiowane są 10 punktami, jednak – oczywiście – można spotkać dużo cenniejsze okazy.

cr2

Gra Jump The Shark 2 dla niektórych z Was może na początku wydawać się nieco skomplikowana. Szczególnie w kwestii tego, co jest w niej naszym wrogiem, a co wręcz przeciwnie. Na szczęście w każdej chwili możemy uruchomić sobie tutorial, który jest w stanie pomóc nam poukładać sobie w głowie najważniejsze informacje.

Największą bolączką opisywanej produkcji, a raczej graczy z niej korzystających, jest sterowanie. Moim zdaniem powinno odbywać się z wykorzystaniem zarówno akcelerometru, jak i ekranu dotykowego. Rezygnując całkowicie z tej pierwszej opcji, twórcy Jump The Shark 2 skazali nas na wieczne zdenerwowanie, a tego łatwo wybaczyć się nie da.

Grafika zastosowana w apce wygląda bardzo dobrze. Kolorowe rybki, bohater oraz animacje przedstawiające sztorm cieszą oko i z całą pewnością nie można mieć do nich jakichkolwiek zastrzeżeń.