Jump – minimalistycznie, ale idealnie na kanapę!

0
434

Akcja w grze Jump nie jest spektakularna i rozkręca się bardzo powoli. Niektórzy mogą uznać to za wadę, jednak prawda jest taka, że produkcja stworzona przez Ketchapp to idealna propozycja dla tych, którzy lubią nieskomplikowane zręcznościówki o nie do końca łatwym poziomie trudności.

Jump pozwala nam wcielić się w wirtualną, skoczną piłeczkę. Oczywiście, nie posiada ona imienia, a także nie wykonuje wszystkich zadań, by uratować jakąś piękną księżniczkę. Nie ma to jednak najmniejszego wpływu na odczucia towarzyszące nam podczas gry, co na samym początku może wydawać się abstrakcyjne, ale z czasem już takie nie jest.

jump

Pierwsze plansze przygotowane w Jump to swego rodzaju wprowadzenie do świata gry. Przede wszystkim dowiadujemy się dzięki nim, że celem numer jeden jest dostanie się do wyjścia, będącego napisem „Exit”, a w trakcie przechadzki warto zbierać gwiazdki, które w ogólnym rozrachunku dają do zrozumienia, na ile dobrze poszło nam z konkretnym wyzwaniem.

Do dyspozycji mamy w zręcznościówce trzy przyciski. Każdy z nich zawiera strzałkę, a więc jak nietrudno się domyślić, służą nam one do poruszania się oraz wykonywania skoków. Mimo że umiejętności bohatera wydają się dla nas swoistym ułatwieniem, po pewnym czasie zaczynają mieć coraz mniejsze znaczenie. Nam natomiast przychodzi przede wszystkim udowodniać swój spryt i talent do logicznego myślenia.

Gra podzielona jest rozdziały, które charakteryzują się oprawą kolorystyczną oraz dają nam okazję do zmierzenia się z różnymi typami przeszkód. W chwili obecnej do ukończenia jest aż 50 poziomów, co jak na darmową produkcję jest całkiem niezłym wynikiem. Niestety, trzeba przy tym wspomnieć o jednej, poważnej wadzie Jump – reklamach.

jump1

Opisywaną produkcję pobrać można z Google Play za darmo. Z czym to się wiąże, można się domyślać. W tym przypadku nie mamy jednak do czynienia z małymi bannerami znajdującymi się w dolnej części ekranu, lecz materiałami zajmującymi całą przestrzeń ekranu i wyświetlającymi się za każdym razem, gdy ukończymy poziom.

Co do wyglądu gry, moim zdaniem, Jump prezentuje się świetnie. Mimo że nie jest to produkcja, która ma na celu zachwycać grafiką, zdecydowanie spodoba się wszystkim miłośnikom minimalizmu.