Juice Jam – ma ktoś ochotę na sok?

0
1076

Mimo że pogada za oknem bardziej zachęca nas do wypicia czegoś… no, wiadomo jakiego, pamiętajcie, że w codziennej diecie człowieka nie może zabraknąć owoców i warzyw. Jeżeli nie lubicie ich jeść w naturalnej odsłonie, pokombinujcie z sokami. A jak nie wiecie jak, zajrzyjcie do gierki logicznej Juice Jam.

Do każdej produkcji match-3 promowanej w Google Play podchodzę z dużym dystansem, a jednocześnie nadzieją. Chociaż łącznie trzech takich samych elementów nie zwiastuje czegoś wyjątkowo oryginalnego, Juice Jam zaskoczyło mnie pozytywniej, niż mogłem sobie tego życzyć. Oczywiście, nie jest to jednoznaczne z tym, że w tej apce brakuje wad.

jam

Nazwa opisywanej gry od razu mówi nam, czego możemy się po niej spodziewać. Tak, tak, Drodzy Czytelnicy, rozgrywka w Juice Jam skupia się na produkcji soków. Nie będziecie jednak musieli tworzyć ich bardzo wiele – kilkanaście w zupełności wystarcza na ukończenie każdego poziomu. Niestety, musicie liczyć się z tym, że twórcy zdecydowali się nie tylko na całą masę leveli, lecz również przeszkadzajek.

Jak to w match-3, musimy robić wszystko, co w naszej mocy, by łączyć ze sobą kolorowe elementy. Oczywiście, w tym przypadku są nimi owoce – truskawki, pomarańcze i tak dalej, i tak dalej. Warto jednak zwrócić uwagę na jeden istotny szczegół: nie możemy dokonywać połączeń według własnego widzimisię. A to dlatego, że w Juice Jam najważniejsi są klienci naszego wirtualnego sklepu.

jam1

Może zdarzyć się, że przyjdzie do nas kilka osób i każda z nich będzie chciała spróbować smakołyków stworzonych z bananów, ale niewykluczone też, iż przyjdzie nam dane łączyć wszystkiego po trochu. Na szczęście, wbrew pozorom, jest to całkiem ciekawe zajęcie i nie powinno Was zbytnio zanudzić.

Każdy z Was na pewno grał w jakąkolwiek łamigłówkę tego typu, tak więc nie trzeba pisać o power-upach, limicie żyć oraz innych elementach charakterystycznych dla apek podobnych do Juice Jam. Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie napisał o tym, że gierka z tego wpisu jest naprawdę całkiem fajna, a zastosowana w niej urocza grafika tylko jeszcze bardziej powinna Was do niej zachęcić.