Joy – alternatywa dla Pou

0
1028

Pou bez dwóch zdań to obecnie jedna z najpopularniejszych produkcji na Androida. Dla tych, co nie lubią chodzić za tłumem, lecz chcieliby mimo wszystko spróbować sił w opiece nad wirtualnym stworzonkiem, studio Frojo Apps przygotowało grę o nazwie Joy, którą najprościej można byłoby opisać jako podróbkę androidowego hitu z brązowym „ziemniaczkiem” w roli głównej.

Joy do naszej dyspozycji zostaje oddane stworzonko bliżej nieokreślonego gatunku oraz pochodzenia. Celem numer jeden jest opiekowanie się o podopiecznego w taki sposób, by był zadowolony. Oczywiście, poza obowiązkami przygotowano dla nas także coś na osłodę nudnego życia. Co to takiego? Wkrótce się wszystkiego dowiecie.

joy1

Podobnie jak w Pou, Joy pozwala nam karmić wirtualne zwierzę, a także kłaść spać w odpowiednim momencie. By nie było zbyt nudno i szaro – autorzy gry udostępnili również sklepik z wirtualnymi gadżetami. Możemy w nim kupić ogromne ilości wszelkiego rodzaju przedmiotów dla naszego stworzonka. Warto wspomnieć, że wspomniana opcja umożliwia zmianę nie tylko ubioru Joy’a, lecz także jego otoczenia.

Tak jak pisałem, nasz podopieczny wymaga od nas podstawowych czynności, jednak zależy mu także na zabawie. Właśnie dlatego autorzy gry Joy stworzyli na jej potrzeby kilka mini-gierek, które pozwalają nam nieco się rozerwać, a jednocześnie wprawiają w dobry nastrój mobilnego zwierzaczka. Jedną ze wspomnianych rozgrywek pobocznych jest podróbka Fruit Ninja, gdzie przychodzi nam siekać na kawałeczki pojawiające się na planszy owoce.

joy

Oprawa audiowizualna zastosowana w Joy wygląda niemal identycznie, jak ta z Pou. Widać twórcy gry doszli do wniosku, że jak już kopiować, to kopiować na całego. Nie widzę sensu grać w podróbki, które za wiele nie wnoszą. Jeżeli jesteście innego zdania, odwiedźcie Google Play i pobierzcie apkę z tego wpisu.


logo-app
Joy - Virtual Pet Game
Frojo Apps
0   
qrcode-app