Jewelion – magiczne kamienie, które trzeba ze sobą łączyć

0
583

Jewelion nie jest produkcją, którą można znaleźć wśród nowości dostępnych w Google Play. Nie zmienia to jednak w ogóle faktu, że warto się tym tytułem zainteresować. Bo choć jest raczej mało popularny, oferuje znacznie więcej, niż wszystkie przereklamowane hiciory z żelkami czy cukierkami.

Akcja gierki z tego wpisu rozgrywa się w pewnej magicznej krainie, której mieszkańcy nie pożądają pieniędzy, lecz przede wszystkim kolorowych kamyczków o magicznych właściwościach. Co raczej łatwe do przewidzenia, to właśnie na specjalnych błyskotkach przychodzi nam się skupić. A skoro Jewelion to przedstawiciel match-3, głównie zależy nam wykonywaniu odpowiednich łączeń kilku elementów w tych samych kolorach.

jawel

Uruchamiając Jewelion po raz pierwszy, człowiek niczego nie może być pewien. Gra rozpoczyna się zupełnie inaczej, niż konkurencyjne tytuły, a do tego posiada również zdecydowanie więcej opcji. Czy to wada? Oczywiście, że nie. Dzięki sporym dodatkom mamy wiele możliwości i w zasadzie nie zdarza nam się ziewać przed ekranem smartfona.

Liczba plansz w grze Jewelion nie jest zachwycająca. Biorąc pod uwagę, że najpopularniejsze układanki aktualizowane są średnio dwa razy w miesiącu, w tej kwestii bohaterka tego wpisu wypada dość blado (chociaż 300 poziomów to też nie jakiś dramat). Na szczęście, plansze są zdecydowanie ciekawsze, a jak wiadomo nie od dziś – liczy się jakość, a nie ilość.

„Macz trójka” o nazwie Jewelion wymaga wykonywania odpowiednich połączeń, jednak niemal w każdym levelu stojące przed nami wyzwanie jest nieco inne. Czasem musimy zbierać kryształy, a niekiedy uzyskać odpowiednią ilość punktów. I choć nie wydaje się to wyjątkowo oryginalne, możecie wierzyć mi na słowo, że wciąga jak tornado.

jawel1

Jeżeli chodzi o poboczne aspekty Jewelion, najważniejsze są pieniądze oraz moce specjalne. Te drugie możemy modyfikować, a następnie wykorzystywać w trudnych momentach rozgrywki. Co prawda, podobne „bajery” oferują także inne układanki, ale na pewno nie aż w tak dużych ilościach.

Mimo że gra dostępna jest w Google Play za darmo, wcale nie nastawiona jest na mikropłatności. Wiadomo, że dzięki dodatkowym płatnościom możemy zrobić znacznie więcej i to zdecydowanie w krótszym czasie, ale bez wydawania złotówek również można stać się prawdziwym „wymiataczem”.