Jet Car Stunts 2 – odrzutowe samochody w geometrycznym świecie

0
533

Jet Car Stunts 2 nie jest klasyczną samochodówką, a tym bardziej grą wyścigową. Mimo że pojazdy posiadają tutaj odrzutowe przyspieszenie, naszym jedynym wrogiem jest czas, a nie zgraja szybkich przeciwników. Łatwizna? Oczywiście, że nie i im szybciej sobie to uświadomicie, tym lepiej dla Was samych.

Tory przygotowane dla nas przez autorów Jet Car Stunts 2 to skupiska brył oraz abstrakcyjnych figur. Nie mamy tutaj do czynienia z miejscami dla publiczności, drzewami oraz innymi podobnymi elementami. Dlaczego tak jest? Bo rozgrywka toczy się w tym przypadku w samym sercu podniebnego świata, a więc blisko chmur i daleko, daleko od ziemi, na której stąpamy.

Zabawa oferowana w grze to rywalizacja pomiędzy wszystkimi jej miłośnikami. Osiągane przez nas wyniki czasowe zapisywane są w globalnym rankingu, a celem numer jeden jest – oczywiście – dostanie się na sam jego szczyt. Z racji tego, że ciężko tu o rezultaty godne mistrza, musimy non-stop trenować. I to właśnie to jest tym, co przyciąga nas do gry i sprawia, iż mamy ochotę w nią grać bez końca.

Liczba plansz w Jet Car Stunts 2 zrobiła na mnie dość pozytywne wrażenie. Jeszcze lepszą minę miałem jednak wtedy, gdy dowiedziałem się, że apka posiada kreator leveli. Chociaż – niestety – korzystanie z niego wymaga zapłacenia kilku złotych, zdecydowanie warto to zrobić. Szczególnie, iż narzędzie do tworzenia posiada naprawdę sporo ciekawych opcji.

Co do sterowania, nie jestem nim w żaden sposób zawiedziony. Co prawda, nie przepadam za używaniem akcelerometru, ale w tym przypadku za bardzo mi to nie przeszkadzało. Spodobało mi się natomiast to, że w Jet Car Stunts 2 sami naciskamy na pedał gazu, a do tego otrzymujemy coś na zasadzie turbodoładowania, które pozwala nam na osiąganie jeszcze lepszych rezultatów.

Audiowizualnie Jet Car Stunts 2 jest dość udanym produktem. Na pewno niektórym będzie w niej brakować wielu realistycznych elementów, ale – jak wiadomo nie od dzisiaj – wszystkim dogodzić się nie da. Jeżeli o mnie chodzi, uważam, iż opisywana tutaj gierka prezentuje się na ekranie dobrze i nikt nie powinien przesadnie narzekać na jej wygląd.

Dobra wiadomość na koniec jest taka, że Jet Car Stunts 2 działa nie tylko w trybie online. Dzięki temu możecie sobie trenować wszędzie, gdzie tylko chcecie. Jak dla mnie – super!