JellyKing : Rule The World – galaretka i jej smocze kule [VIDEO]

0
711

Nie wnikam, skąd u twórców gry JellyKing : Rule The World pomysł na to, by czerwona galaretka zbierała smocze kule z kreskówki Dragon Ball. Mimo wszystko i tak jestem przekonany, że dzięki ciekawej zręcznościówce od Koreańczyków ze studia Smartstudy zapomnicie na jakiś czas, czym właściwie jest nuda.

Tak, jak pisałem Wam już we wstępie, najważniejszą postacią JellyKing : Rule The World jest… galaretka. Nie posiada ona swojego imienia, dlatego każe mówić do siebie po prostu „Jelly”. Już na samym początku trzęsące się jedzonko mówi nam wprost, że jego życiowym celem jest zostanie królem świata. Ale nie w tym negatywnym, lecz pozytywnym znaczeniu, o czym za chwilę zresztą sami będziecie mogli się przekonać.

Gra nie należy do wybitnie skomplikowanych. W każdej dostępnej w niej planszy robimy, co możemy, by główny bohater zebrał wszystkie kule z gwiazdkami, jakie znajdą się w zasięgu jego wzroku. Żeby to nam się udało, musimy w zasadzie tylko skakać. Trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że levele nie zawsze skonstruowane są tak, że ich ukończenie zajmuje dosłownie parę sekund.

Elementy ułatwiające bądź utrudniające nam życie w JellyKing : Rule The World są różne w zależności od rozdziału, w którym gramy. W pierwszym z nich, czyli lesie, spotykamy na swej drodze, między innymi, kwiaty pozwalające wysoko skakać oraz zapadające się platformy. Przy okazji wszystkich dodatków, nie można nie wspomnieć o power-upach, czyli różnokolorowych miksturach stworzonych do wszelkiej maści zadań specjalnych.

Walutą w apce są wirtualne diamenty. Dzięki nim możemy w sklepie kupować nowych bohaterów. Ich wybór jest całkiem spory, dlatego jestem przekonany, że znajdziecie coś dla siebie. Niestety, niektóre z postaci zostały całkowicie wyprzedane, co na pewno nie jest dobrą wiadomością.

Wspomniane wyżej błyskotki zdobywamy na dwa sposoby – tradycyjnie, czyli poprzez sumienne przechodzenie z planszy do planszy lub odwiedzając specjalną kopalnię, oraz na bogato, a więc korzystając z mikropłatności.

Audiowizualnie JellyKing : Rule The World to – według mnie – gra zdecydowanie zasługująca na szkolną piątkę z plusem. Dźwięki w niej zastosowane są bardzo miłe dla uszu, a wygląd swoją prostotą sprawia, że zapominamy o otaczającej nas szarej rzeczywistości.