Iron Ball Ride – żelazna kula na krętych drogach

0
368

Nie samymi nowościami oraz popularnymi grami człowiek żyje. Właśnie dlatego doszedłem ostatnio do wniosku, że muszę opisać Wam także jakąś grę, o której pewnie nie słyszeliście, ale – mimo to – powinna Was zainteresować. Mój wybór padł na Iron Ball Ride, ale nie nazwałbym tego przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Opisywana gra to typowa zręcznościówka, w której wymaga się od nas przede wszystkim sprytu, zaangażowania oraz refleksu w podejmowaniu działań w trudnych sytuacjach. Iron Ball Ride od pierwszego uruchomienia zrobiło na mnie wrażenie za sprawą oprawy graficznej. Trzeba przyznać, że w tej kwestii wypada na szkolną szóstkę. Niestety, z innymi elementami już aż tak dobrze nie jest.

ball

Skoro już zacząłem o wyglądzie, pozwólcie, że dokończę. Iron Ball Ride charakteryzuje się kolorową, nieco geometryczną grafiką, w której mamy do czynienia z abstrakcyjnymi kształtami.Pełno w niej owalnych oraz fikuśnych kształtów, które spodobają się wszystkim miłośnikom totalnej abstrakcji. Oczywiście, najważniejszym elementem jest tutaj tytułowa kula stworzona z żelaza, ale o niej więcej za chwilę.

W grze przygotowano dla nas 31 poziomów. To trochę mała ilość jak na współczesne standardy i trzeba przyznać, że jednocześnie nie jest to jedyna wada związana z levelami. Moim zdaniem, są one zdecydowanie za łatwe. Po pierwsze, mało w nich przeszkód, które naprawdę trudno by się omijało i po drugie, po wpadce zaczynamy zabawę od niewidzialnego checkpointu, a nie od początku konkretnego etapu.

Kiedy widziałem screeny z Iron Ball Ride, byłem świecie przekonany, że będę musiał wykorzystywać w grze akcelerometr. Okazało się, iż moje przypuszczenia były błędne. W apce postanowiono darować nam standardowy jak na te produkcje system sterowania i zamiast tego zdecydowano na intuicyjny model polegający na wykorzystywaniu ekranu dotykowego. Nie jest trudno się do tego przyzwyczaić, a w praktyce sam system spisuje się naprawdę nieźle.

Cóż, gdyby Iron Ball Ride można było pobrać z Google Play za darmo, pewnie napisałbym, że powinniście ją wypróbować. Niestety, z racji tego, że gra kosztuje nieco ponad 3 złote, oferując przy tym zaledwie 31 poziomów, zmuszony jestem zmienić nieco swoją rekomendację i napisać Wam – nie namawiam, ale na pewno pobranie Wam nie zaszkodzi.