Into the Dead – omijaj zombiaki niczym pachołki

0
491

Czy zastanawialiście się kiedyś na tym, co byście zrobili, gdybyście obudzili się w dziwnym miejscu pośród zombiaków żądnych Waszej krwi? Nie? W takim razie czas najwyższy zacząć. W przeciwnym wypadku skończycie bowiem jak główny bohater gry Into the Dead, którego jedynym pomysłem na przetrwanie jest ucieczka.

Zazwyczaj w grach, w których występują zombie przychodzi nam zabijać naszych wrogów. W przypadku Into the Dead jest nieco inaczej. Wprawdzie tutaj również naszymi największymi nieprzyjaciółmi są umarlaki, lecz zamiast skupiać się na ich eliminowaniu, staramy się robić wszystko, by przebiec jak najwięcej metrów bez bezpośredniego kontaktu z nimi. Tak przynajmniej jest na samym początku.

into

 Apka studia PIKPOK oferuje nam cztery rodzaje rozgrywek. Pierwsza z nich niczym się nie różni od tych, z jakimi mamy do czynienia w tradycyjnych runnerach. Kolejne to natomiast bardziej survivalowe zabawy, gdzie głównym naszym celem jest przetrwać bądź ewentualnie zabić jak największą liczbę atakujących nas kreatur.

Into the Dead występuje wirtualna waluta, którą zamienić możemy na wiele fajnych dodatków. Sklepik udostępniony przez autorów produkcji jest pełny różnego rodzaju broni, „paczek” nowych wyglądów zombiaków, a także psów, które są w stanie pomóc nam przetrwać w ponurym świecie, gdzie niebezpieczeństwo czyha niemal na każdym kroku.

Aby nikt nie narzekał w grze na sterowanie, możemy wybrać w niej jeden z czterech modeli kierowania głównym bohaterem. Nasza decyzja w tej kwestii powinna w głównej mierze zależeć od tego, czy wolimy wykorzystywać akcelerometr czy raczej preferujemy kontakt z ekranem dotykowym.

Choć motyw inwazji zombie jest w Google Play bardzo powszechny, apka bardzo mnie wciągnęła. Muszę przyznać, że dawno już nie miałem okazji zagrać w tego typu produkcję, która nie znudziła mi się po dosłownie piętnastu minutach.

Na pewno jakiś wpływ na moją dość pozytywną ocenę miała oprawa audiowizualna Into the Deadktóra – co tu dużo mówić – jest jednym z większych plusów gry. Wirtualny świat w niej przedstawiony prezentuje się mrocznie i postapokaliptycznie. Dźwięki też znakomicie wpasowują się w klimat. Można by rzec – wszystko jest tutaj na swoim miejscu.