Inside Out Thought Bubbles – ludzki umysł to piękna, bajkowa kraina!

0
608

Gra mobilna Inside Out Thought Bubbles stworzona została na podstawie disney’owskiej bajki pod tytułem „W głowie się nie mieści”. Chociaż jeszcze jej nie oglądałem, nie wahałem się ani przez chwilę przed zapisaniem jej do filmowej listy życzeń. A to nie tylko dzięki recenzjom internautów, lecz również – a może raczej głównie – ze względu na fakt, że wspomniana androidowa produkcja wyjątkowo mnie zaintrygowała.

Niektórym bajki Disney’a kojarzą się tylko i wyłącznie z dzieciństwem, ale ja nie mam wątpliwości, że nawet dorośli powinni czasem zobaczyć pewne dzieła stworzone przez tę wytwórnię. Inside Out Thought Bubbles z pewnością należy do tych „lepszych” kreskówek, które poza świetną historią, śmiesznymi dialogami i dobrymi animacjami, mogą pochwalić się przesłaniem, jakiego nie powstydziłby się nawet najbardziej ambitny powieściopisarz.

rek1

Zarówno film, jak i gra Inside Out Thought Bubbles opowiada nam o marzeniach, burzliwych latach naszego życia i tym podobnych. Mówiąc wprost –  skupia się na umyśle człowieka i zachodzących w nim procesach. Androidowa układanka z tego wpisu daje okazję do tego, by odwiedzić poszczególne rejony organizmu i tym samym zobaczyć, gdzie produkuje się myśli, gdzie rodzi się miłość na całe życie, a nawet w jaki sposób powstaje wyobraźnia. Oczywiście, nie mamy tutaj komórek, tkanek, a zamiast tego spotykamy różne kolorowe postaci czy przedmioty.

Apka Inside Out Thought Bubbles jest – niestety – tylko łamigłówką. Łączymy w niej kolorowe bańki, zdobywając tym samym punkty, które umożliwiają bicie rekordów. Plansze usytuowane są w różnych krainach, z jakich zbudowany jest człowiek oraz jego życie i myśli. Mimo że sama produkcja zasługuje na miano nieco dziecinnej, przygotowane w niej wyzwania na pewno sprawią trudność również i dorosłym.

rek

Disney zarabia krocie na swoich filmach oraz wszystkim, co z nimi związane. Niestety, prawdopodobnie tyczy się to również gier. W Inside Out Thought Bubbles jest sporo mikropłatności i nie można powiedzieć, by w trakcie rozgrywki nie wydawały się one jedynym wyjściem z ciężkiej sytuacji.

Pod względem grafiki i dźwięków nie mam nic do zarzucenia twórcom Inside Out Thought Bubbles. Przygotowali apkę w taki sposób, w jaki sobie to wyobrażałem – jest kolorowa i pełna bajerów. Jak dla mnie, w tej kwestii niczego jej nie brakuje!