Infinity Space – gra dla niespełnionych astronautów [VIDEO]

0
566

Marzyliście kiedyś o tym, aby zostać astronautą? Podejrzewam, że tak i pewnie do dzisiaj lubicie oglądać gwiazdy na nocnym niebie albo grać w różnego rodzaju kosmiczne gry. Jeżeli wśród sprawdzonych przez Was mobilnych produkcji zabrakło miejsca dla Infinity Space – bez wątpienia macie czego żałować!

Infinity Space nie wcielamy się w żadną konkretną postać. Mamy po prostu okazję kierować statkiem kosmicznym. W tym wypadku jednak nasze zadanie nie ogranicza się jedynie do strzelania w kierunku maszyn należących do wroga, natomiast chodzi tu głównie o odkrywanie szeroko pojętego kosmosu.

Cel numer jeden polega na śrubowaniu rekordów dystansowych. Im więcej czasu uda nam się przetrwać od momentu wystartowania z orbity ziemskiej, tym lepiej. Zabawa nie jest tak nudna, jak w runnerach, gdyż po pierwsze mamy tutaj do czynienia z całą masą zadań pobocznych, a po drugie – otoczenie naszej planety nieustannie ulega zmianom, dzięki czemu rozgrywka za każdym razem wygląda inaczej.

Autorzy opisywanej produkcji postanowili nie wybaczać nam błędów. Jeżeli więc zderzymy się z asteroidą chociaż raz od razu zmuszeni jesteśmy do pogodzenia się z porażką. Wprawdzie istnieje możliwość skorzystania z drugiej szansy, ale nie jest ona darmowa.

W trakcie naszej kosmicznej przygody w Infinity Space zbieramy diamenty. Dzięki tym niezwykle cennym „kamyczkom” możemy zmieniać parametry naszego statku, a także dokupować części wpływające na turbodoładowanie oraz ostrzeganie przed zbliżającym się zagrożeniem. Oczywiście, nie możemy najlepszych części kupować od razu. Na wszystko musimy sumiennie zapracować albo… skorzystać z systemu mikropłatności.

Sterowanie maszyną latającą między astronomicznymi obiektami nie należy w grze do specjalnie skomplikowanych czynności. Obsługujemy wszystko za pomocą dotykowej gałeczki oraz dwóch przycisków, dzięki którym skorzystać możemy z tarczy ochronnej bądź przyspieszenia.

Oprawa audiowizualna zastosowana w Infinity Space prezentuje się nie najgorzej. Jeśli typowe runnery dostępne w Google Play nie odstraszają Was swoim wyglądem, na pewno i ta kosmiczna apka będzie przez Was traktowana jako ładna i solidnie przygotowana.