Infinity Dungeon – zabija nudę? Nie, raczej ją roznieca!

0
563

Według twórców gry Infinity Dungeon, produkcja ta znakomicie sprawdza się w chwilach wszechobecnej nudy. Czy te zapewniania znajdują swoje odzwierciedlenie w praktyce? Wiele zależy od Waszych predyspozycji, ale jeżeli nie należycie do fanów zabijania tych samych przeciwników w tych samych miejscach, raczej nic ciekawego tutaj nie znajdziecie.

Opisywany tytuł odniósł ogromny sukces w Korei Południowej. Z doświadczenia wiem, że nie zawsze oznacza to dla nas, Europejczyków, coś pozytywnego. Prawda jest bowiem taka, że to co Azjaci uznają za hit, u nas zazwyczaj przyjęte jest z niewielkim entuzjazmem. I nieważne czy mowa o kuchni, modzie czy też grach mobilnych.

dunge

Bohaterami Infinity Dungeon jest dzielny wojownik oraz jego piękna i utalentowana koleżanka, czarodziejka. Wspomniane postaci nie owijają w bawełnę i mówią nam wprost – w grze nie pomagamy ratować niewinnego człowieka, a po prostu… pomagamy im zbijać majątek na oczyszczaniu lochów i zatrudnianiu w nich krasnoludów.

Rozgrywka oferowana w grze jest prostsza, niż mogłoby to wynikać z samej fabuły. Ekran główny Infinity Dungeon składa się z wejścia do lochu, zakładki z ulepszeniami oraz przycisku umożliwiającego nam zbieranie łupów z krasnoludzich kopalń. Oczywiście, każdy z elementów przydaje się w takim samym stopniu, ale to z tego pierwszego korzystamy najczęściej.

Dwójka podróżników atakuje swoich rywali samoczynnie, dlatego nasza rola w lochach ogranicza się w zasadzie do aktywowania ataków specjalnych. Żeby robić to umiejętnie, musimy przede wszystkim zwracać uwagę na posiadane przez nas punkty many oraz brać pod uwagę fakt, że raz na jakiś czas naszym bohaterom przydają się typowo uleczalne czary. Jakby tego było mało, trzeba pamiętać o tym, iż na końcu planszy zawsze czeka na nas boss, a pokonanie go wcale nie jest proste.

dunge1

W każdym levelu zdobywamy łupy w postaci diamentów oraz worków z monetami. Środki płatnicze przydają się do ulepszania naszych właściwości – siły ataków, mocy magicznej oraz odporności na zadawane ciosy. W wirtualnym sklepiku w Infinity Dungeon dostępne są też dużo skuteczniejsze przyrządy, ale ich zakup raczej możliwy jest tylko dzięki mikropłatnościom.

Jako że krasnoludy to pracowite istoty, ich rola w grze również jest bardzo ważna. To dzięki nim co kilka sekund zdobywamy w grze dodatkowe monetki. A wszystko dzięki lochom wyczyszczonym z przeciwników.

Dlaczego na początku napisałem Wam, że Infinity Dungeon raczej roznieca nudę, zamiast ją zabijać? Bo – moim zdaniem – w grze tylko pierwszy kwadrans jest pozbawiony monotonii. Później każde nasze wejście do lochów nie sprawia nam najmniejszej frajdy, a robi się czymś w rodzaju niemiłego obowiązku.