Indigo Lake – FPS-owy horror o pogromcy duchów

0
533

Indigo Lake rozkochało w sobie wielu użytkowników systemu iOS, a teraz chce to samo uczynić z wszystkimi, którzy na co dzień korzystają z Androida. Nie ma wątpliwości, że ludzie kochają horrory, trójwymiarową grafikę oraz strzelanki z prawdziwego zdarzenia. Prawda jest jednak taka, że wspomniana produkcja to nie taki standardowy FPS, do jakiego nas przyzwyczajono.

W grze Indigo Lake kierujemy poczynaniami pewnego mężczyzny, który stara się pomóc swojemu przyjacielowi w rozwikłaniu zagadki tajemniczych samobójstw. Akcja rozgrywa się rzecz jasna wokół tytułowego jeziora Indigo, a w całą sprawę zamieszani są przede wszystkim ludzie z zaświatów.

indff

Poszczególne wątki fabularne poznajemy w trakcie rozgrywki, tak więc nie ma sensu zagłębiać się w szczegóły. Jestem przekonany, że miłośnicy filmów grozy i nie tylko będą zadowoleni z historii towarzyszącej bohaterowi Indigo Lake, a przygotowane misje będą dla nich nie tylko sposobem na nudę, lecz przede wszystkim fajną, pozytywnie przerażającą, odskocznią od codzienności.

Opisywana, androidowa nowość przedstawiana jest jako FPS, jednak dostępna w niej broń nie należy do standardowych. Po pierwsze i najważniejsze – nie możemy dzięki niej wyeliminować wroga, natomiast możemy jedynie odstraszyć go na pewien czas. Pamiętać trzeba bowiem, że w Indigo Lake rywalizujemy z duchami, a nie typowymi śmiertelnikami.

Świat stworzony na potrzeby gry jest dosyć rozległy i na pewno poznanie wszystkich jego zakamarków nie jest kwestią kilku minut. Nie każdy lubi długo podróżować po dużym obszarze, dlatego też w Indigo Lake możemy korzystać z pojazdów. E, tam, nie jakiś wypasionych – najzwyklejszych, jakie tylko można było stworzyć. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to całkiem fajne urozmaicenie.

Muzyka w Indigo Lake jest typowa dla mobilnych horrorów. Buduje napięcie i sprawia, że czasem po naszym ciele przechodzą ciarki. Jeżeli chodzi o wygląd, nie można powiedzieć, iż jest paskudny, ale do rewelacji brakuje mu dosyć sporo.

Grę z tego wpisu pobierzecie w Google Play za nieco ponad 9 złotych. Wydajecie kasę raz i nie ma mowy o żadnych mikropłatnościach. Moim zdaniem, to znakomity układ!