Impossible Run Micro Monster – biegnij, potworze!

0
500

Potwory w różnego rodzaju grach występują zazwyczaj jako przeciwnicy, jednak w Impossible Run Micro Monster, którą bez wątpienia nazwać można „świeżynką”, jest zupełnie inaczej. Mimo że występujący w jej nazwie wyraz może sugerować, iż mamy tu do czynienia z runnerem, nie powinniście zawracać sobie tym głowy. Wszystko dlatego, że owoc pracy studia Tiknolojik to zręcznościówka inna od wszystkich. I to nie jedynie ze względu na głównych bohaterów.

Nie zostajemy w Impossible Run Micro Monster uraczeni jakąkolwiek historyjką, która byłaby nam w stanie wytłumaczyć dlaczego rozgrywka polega na uciekaniu przed krwiożerczymi potworami. Po uruchomieniu gry naszym oczom od razu ukazuje się ekran, na którym możemy jedynie rozpocząć grę, sprawdzić globalne wyniki albo… zmienić głównego bohatera.

Ostatnia z wymienionych przeze mnie opcji jest zdecydowanie godna uwagi. Wprawdzie nie jest ona absolutną nowością na rynku, jednak trzeba przyznać, że rzadko spotyka się gry, w których wszystkie postaci dostępne są całkowicie za darmo. A w tym przypadku właśnie tak jest. Nie jest ważne czy uruchomiliśmy apkę po raz pierwszy w życiu, czy gramy w nią już od dłuższego czasu – zawsze mamy do wyboru te same stwory, których – nota bene – jest całkiem sporo.

Impossible Run Micro Monster ominięto sprawę tutoriala, a jedynie zdecydowano się na krótką instrukcję tekstową. Po zapoznaniu się z nią możemy przejść do właściwej rozgrywki. Na czym dokładnie ona polega? Za chwilę poznacie odpowiedź na to pytanie.

Sterowany przez nas potwór biega wśród spanikowanych, przemieszczających się w różne miejsca kolegów. Ci drudzy natomiast chcą od życia tylko jednego – złapać głównego bohatera i zjeść wszystko, co ma w środku. Tak jak pisałem, nie jestem w stanie powiedzieć, skąd taka nienawiść do zębatego gościa, którym sterujemy. Prawda jest jednak taka, że nie ma to najmniejszego znaczenia, bo zabawa jest całkiem fajna.

Do przemieszczania się głównym bohaterem wystarczają dwa palce. Jeden służy do skręcenia w lewo, a drugi w prawo. Po drodze warto nie tylko unikać ganiających nas rywali, lecz także wchodzić na kolorowe pola, które aktywują nam specjalne bronie. A śmierć przeciwników jest w Impossible Run Micro Monster punktowana czterokrotnym mnożnikiem.

Graficznie opisywana gra nie jest rewelacyjna, ale nie zarzucałbym jej zbyt wiele, gdyż nie można zapominać, że jest to tylko i wyłącznie runner, który – niestety – po około kwadransie potrafi nas totalnie znużyć.