Impossible Journey – mobilna „skikajka”, która wymaga jednej sprawnej ręki

0
489

Chcecie się trochę odstresować, ale raczej nie widzi Wam się granie w skomplikowane gry z zagmatwaną fabułą? Jest na to sposób i co najważniejsze – nie będziecie wcale potrzebowali obu rąk, by wszystko ogarnąć. Z pomocą przychodzi studio Ketchapp i ich prościutka platformówka Impossible Journey.

Nie jest problemem wyjaśnienie tego, na czym dokładnie polega zabawa w Impossible Journey. Gracz nie kieruje tutaj głównym bohaterem w sposób bezpośredni, a jedynie decyduje o tym, kiedy ma on oddać skok, a kiedy brnąć przed siebie zwykłym krokiem. Cała zabawa to natomiast szansa na pokonaniu ogromnej ilości przeszkód oraz oponentów. Tych drugich jednak się tutaj nie zabija, a po prostu unika.

imposible

Impossible Journey czekają na nas trzy poziomy trudności. Każdy z nich charakteryzuje się zupełnie odmiennym wyglądem oraz charakterystycznymi przeszkadzajkami. Swego rodzaju niespodzianką jest fakt, iż nie zdobywamy rekordów dystansowych, a po prostu staramy się dotrzeć do mety. Oczywiście, jeżeli przy dwudziestu procentach postępu zaliczymy wpadkę, wszystko musimy zaczynać od początku.

Nikt z nas nie lubi przewidywalnych podróży, dlatego nie będę Wam zbyt wiele zdradzał. Śmiało mogę napisać, że Impossible Journey znakomicie spełnia rolę pięciominutówki i idealnie nadaje się zarówno na kanapę, jak i do łóżka bądź łazienki. Wszystko to – rzecz jasna – ze względu na sterowanie, które jest po prostu banalne i nie wymaga większego zaangażowania. Wystarczy pełna koncentracja, a to raczej jesteście w stanie załatwić!

imposible1

Ludzie z Ketchappa nie byliby sobą, gdyby do Impossible Journey nie dołączyli lśniących monet. Pieniądze pozwalają na kupowanie losowych postaci, których – nie przesadzając – jest grubo ponad dwadzieścia. Żeby było ciekawiej, nie wszystko da się tu nabyć za złoto. Niektóre ludziki odblokowują się dopiero po ukończeniu przez nas określonego etapu.

Nie można być niezadowolonym z tego, co jest dostępne w Impossible Journey. Takie proste zręcznościówki mają swój urok i jak dla mnie, przed świętami, czyli w szalonym okresie, sprawdzają się idealnie!