Idle Town – dobre połączenie clickera i gry strategicznej

0
621

Chodzą po tym świecie ludzie, którzy uważają, że gierki zwane clickerami są całkowicie pozbawione sensu. Takie osoby to zazwyczaj zwolennicy strategicznego podejścia do tematu. A co gdybym Wam powiedział, że jest w Google Play gierka łącząca ze sobą cechy dwóch wspomnianych gatunków? Jeżeli jesteście tym zainteresowani, wypróbujcie Idle Town.

Nazwa opisywanej gry daje nam jasno do zrozumienia, że stojące przed nami zadanie polega w niej na zarządzaniu własnym, wirtualnym miastem. Czy jednak przejmujemy się tutaj sprawami obywateli, polityką i tym podobnymi? Nie, nie i jeszcze raz nie. W Idle Town liczy się tylko i wyłącznie kasa!

W centrum naszej małej ojczyzny znajduje się ogromna skała w kształcie dolara. Dotykając jej, zwiększamy saldo swojego konta i tym samym możemy zająć się gospodarowaniem zalesionego terenu, którego jesteśmy właścicielami. Oczywiście, nie od razu będziemy mogli pozwolić sobie na biznes warty setki tysięcy. Wszystko zaczyna się od stoiska z lemoniadą, a kolejne kroki do bogactwa to już tylko i wyłącznie kwestia naszej strategii.

Jedno kliknięcie w ekran na początku przynosi nam niewielki zysk, ale i z tym sobie można poradzić. Po zebraniu odpowiedniej ilości pieniędzy stać nas na ulepszenie mocy dotyku. Dzięki temu w ciągu sekundy mamy możliwość zarabiania jeszcze większej „mamony”. I znów dochodzimy do taktycznego punktu – to tylko i wyłącznie nasza sprawa, czy wolimy sami klikać i się bogacić, czy raczej preferujemy rozwijać różnego rodzaju budki i zgarniać profity. Nikt – rzecz jasna – nie broni nam również iść drogą „pół na pół”.

W przeciwieństwie do podobnych gier, w Idle Town uruchomienie tego samego interesu nigdy nie wiąże się z takimi samymi kosztami. Pierwsza kawiarnia będzie nas, przykładowo, kosztować trzydzieści tysięcy, a druga – znacznie więcej. Nie jest to, oczywiście, ułatwienie, ale przecież nikt z nas nie lubi prostych wyzwań, prawda?

Jedynym minusem Idle Town wydają się być bannery zachęcające nas do obejrzenia reklamy video (osobiście nie miałem problemów z bugami, ale niektórzy na to narzekali). Zarabiamy, co prawda, w ten sposób trochę kryształów (czyli specjalnej waluty na power-upy), ale naciskanie „X” co kilka minut jest dość uciążliwe i na pewno niezbyt komfortowe.