iCube+ – kręć smartfonem i główkuj ile wlezie!

0
495

Słyszeliście kiedyś o zręcznościowo-logicznej produkcji Fez, która bodajże dwa lata temu zadebiutowała na konsolach Xbox? Bez względu na to czy mieliście okazję w nią grać, czy nie wydaje mi się, że apka o nazwie iCube+, która w pewien sposób jest do niej podoba, powinna przypaść Wam do gustu. A jeśli nawet nie, to sprawi, że przez minimum pięć minut będziecie wyginać smartfona bardziej, niż gimnastyczka swoje kończyny.

Gra iCube+ to kolejna łamigłówka, która każe nam wykazać się „pomyślunkiem”, kierując wirtualną kulą toczącą się w trójwymiarowym labiryncie. W przeciwieństwie do innych produkcji tego typu, tutaj pole gry jest zamknięte w malutkim sześcianie. My natomiast musimy martwić się nie tylko o to, jak kierować kulą, lecz także dbać o pozycję, w jakiej znajduje się trójwymiarowa bryła.

Autorzy apki przygotowali dla nas ponad 80 leveli do przejścia. Żeby nie wrzucać początkujących na głęboką wodę, etapy podzielono na kilka grup, które skupiają w sobie kształty o konkretnych wymiarach, to jest 3×3, 4×4 i tak dalej, i tak dalej.

Aby odblokować poszczególne plansze, trzeba najpierw ukończyć wcześniejsze wyzwania, co nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Bo nawet pierwsze levele potrafią przysporzyć niemałych problemów. I to w sumie nie ze względu na swoją konstrukcję, lecz bardziej sterowanie, do którego – co tu dużo mówić – początkujący gracz musi się przyzwyczajać co najmniej kilkanaście minut.

Kolorystyka, w jakiej utrzymywana jest grafika iCube+ nie zrobiła na mnie piorunującego wrażenia. Przyznam się, że wolałbym więcej różnorodności w tej kwestii, a nie czystej monotonii, która bądź co bądź potrafi w jakimś tam stopniu zniechęcać do podejmowania kolejnych prób w wirtualnych labiryntach.

Sterowanie, tak jak już pisałem, jest dosyć zagmatwane, ale jeśli miałbym być szczery, pasuje do rozgrywki idealnie. Wykorzystujemy zarówno akcelerometr, jak i ekran dotykowy. Początkowo wydaje się to strasznie niewygodne, jednak łatwo można przywyknąć. Jeśli nie wierzycie, sprawdźcie sami. Grę iCube+ pobrać można za darmo.