Icelide – czas na kruszenie lodu!

0
430

Na dworze robi się coraz chłodniej, ale na razie nie ma mowy o tym, by zaskoczył nas śnieg (no, przynajmniej taką mam nadzieję). Mimo wszystko, twórcy Icelide chcą nas przygotować na najgorsze i wyzywają nas na pojedynek w kruszeniu lodu! Macie ochotę poszaleć i pobić jakiś rekord? Proszę bardzo, ciepłe szale, rękawiczki czy czapki nie są wymagane!

Powiem prosto z mostu – zawiodłem się na wyglądzie Icelide. Gierka na screenach wydawała się być dość kolorowa, przyjemna dla oka i pozbawiona większych wad. Niestety, w rzeczywistości okazała się nie najlepiej wyglądającą produkcją, która na dużym ekranie jest po prostu brzydka jak listopadowa noc.

icellle

Icelide jest łamigłówką, w której chodzi o to, by łączyć ze sobą kostki lodu w tym samym kolorze. Nie przesuwamy w tym przypadku bloczków pojedynczo, natomiast wprawiamy w ruch całe rzędy bądź kolumny. Oczywiście, prawidłowy układ składa się z co najmniej trzech elementów, ale nikt nie broni nam tworzenia znacznie bardziej skomplikowanych „wzorków”. Ba, takie kombinowanie jest wręcz niezbędne, jeśli chcemy korzystać ze specjalnych power-upów.

Jak na moje oko, autorzy Icelide popisali się liczbą dostępnych trybów rozgrywki. Nie dość, że możemy sprawdzić się w kilkudziesięciu levelach, to jeszcze dostajemy okazję do tego, by bić rekordy w zabawie czasowej bądź bonusowej. Ta ostatnia to nic innego jak typowy Endless, gdzie gramy tak długo, jak tylko pozwoli nam na to gra.

icedlll

Sporą zaletą opisywanej apki jest fakt, że mamy w niej niewiele mikropłatności. Owszem, można sobie kupić nieco błyskotek za prawdziwe pieniądze, ale nie jest to wcale konieczne do tego, by w normalny sposób przechodzić z poziomu na poziom. Druga dobra wiadomość jest taka, że w Icelide nie męczy się nas limitami serduszek, a więc gramy kiedy chcemy i przez taki czas, jak tylko nam się to podoba!

Gdybym decydował o tym, jakie produkcje znajdą się w Google Play w rubryce z najlepszymi nowościami, raczej nie umieściłbym Icelide. Uważam jednak, iż ta gierka jest całkiem dobrą propozycją dla tych, co szukają niekoniecznie ładnej, klasycznej zabawy z gatunku match-3.