Ice Cream – mobilne lody dla ochłody

0
959

Mimo że wakacje dobiegają końca, przed nami jeszcze prawie miesiąc kalendarzowego lata. Prawdopodobieństwo występowania ciepłych i słonecznych dni wciąż jest więc dość duże, a to oznacza, że gra mobilna o nazwie Ice Cream na pewno ma wśród Was spore szanse powodzenia. Niech tylko nie zmyli Was jej wygląd. Ona naprawdę ma niewiele wspólnego z apkami dla dzieci!

Po grę o mało oryginalnej nazwie Ice Cream sięgnąłem ze sporą niechęcią. Biorąc jednak pod uwagę, że postanowiono polecić ją w Google Play, pomyślałem sobie, że wcale nie może być tak zła, jak wydaje się to na pierwszy rzut oka. I choć miałem w tej kwestii rację, nie zamierzam ukrywać, że wszystko w opisywanej produkcji przypadło im do gustu.

icem

Zacznijmy od rzeczy miłych, czyli przede wszystkim od wersji językowej apki. Autorzy Ice Cream postanowili swoje dzieło opublikować w kilkunastu językach z całego świata i o dziwo wśród nich znalazło się miejsce dla polskiego. Wprawdzie nie mamy w grze do czynienia z wieloma napisami, ale już sam fakt występowania polskojęzycznego menu sprawia, że człowiekowi pojawia się uśmiech na twarzy.

Gra na samym początku oferuje nam tutorial, w którym bez jakiegokolwiek pośpiechu możemy przyjrzeć się ekranowi rozgrywki oraz sprawdzić w praktyce, co czeka nas po ukończeniu samouczka. To właśnie w tym momencie dowiadujemy się, że w Ice Cream chodzi o robienie gałkowych lodów, a akcja rozgrywa się na słonecznej plaży pełnej opalonych i zadowolonych ludzi.

Zabawa w apce jest teoretycznie bardzo prosta. W każdym dniu mamy do wykonania określoną liczbę smakołyków. Wygląda to, mniej więcej, tak, że podchodzi do nas wirtualny ludzik, składa zamówienie, a my musimy je zrealizować zanim upłynie czas wyświetlany za pomocą specjalnego animowanego zegara.

icem1

Lody pożądane przez naszych klientów wyświetlają się cały czas na wyświetlaczu, jednak nie oznacza to, że nie musimy w tym przypadku trenować pamięci. Wręcz przeciwnie. W późniejszych etapach, a tych jest aż sto, smakołyki do wykonania są bowiem coraz bardziej zagmatwane, a czasu na ich „poukładanie” mniej niż na początku.

Utrudnieniem w grze Ice Cream są na pewno także różnorakie smaki dostępnych lodów oraz naczynia do deserów. Wszelkiego rodzaju dodatki udostępniane są nam wraz z naszym postępem. Niestety, ludzie stojący za stworzeniem apki nie pomyśleli o żadnym wirtualnym sklepie z power-upami ani czymś takim. Szkoda, bo mogłoby to nieco urozmaicić zabawę.

Grafika w Ice Cream jest przeciętna. Dodatkowo, na samej górze ekranu cały czas wyświetlają się reklamy, które psują efekt wizualny. Nie uważam jednak, by w ciepłe dni cokolwiek zniechęciło Was do pysznego lodzika o smaku miętowym.