Icarus – kosmiczny przegubowiec rusza do walki!

0
431

Jeżeli często zdarza Wam się jeździć komunikacją miejską, na pewno doskonale rozumiecie, dlaczego nazwa Icarus skojarzyła mi się z „przegubowymi” autobusami. Nie o nich będziemy jednak wspominać w tym wpisie. Zajmiemy się natomiast kosmiczną walką w przestworzach, gdzie rywalizują ze sobą ludzie i kosmici.

Autorzy Icarus na pewno bardzo się w tej kwestii starali, ale stworzona przez nich fabuła nie odbiega od innych historyjek, które powstały na potrzeby podobnych produkcji. Jak pewnie zdążyliście już się domyślić, w opisywanej grze przychodzi nam ratować ludzkość przed inwazją obcych. Tym razem nie tylko chodzi o Ziemię, lecz również inne planety. A wszystko dlatego, że akcja rozgrywa się tutaj w dalekiej przyszłości, gdzie mamy już za sobą kolonizację ogromnej ilości obiektów.

icarus

Bardzo istotnym elementem gry Icarus są sloty profilowe. Mamy ich do dyspozycji aż trzy, dzięki czemu możemy w tym samym momencie rozwijać każdy dostępny statek. Co bardzo istotne, maszyny mają różne właściwości i nie jest to tylko kolor lakieru czy też wygląd zewnętrzny.

Plansze otrzymały nazwy planet. Mimo że nie mamy ich jakoś wyjątkowo dużo, ukończenie chociażby tej pierwszej jest znacznie trudniejsze, niż mogłoby się to wydawać. Dlaczego? Ponieważ w Icarus misje są bardzo długie, a skucha powoduje ich rozpoczęcie zupełnie od początku.

icarus1

Na szczęście, poza zwinnymi palcami jest jeszcze inna rzecz, która pomaga nam w zdobywaniu dostępów do kolejnych leveli. Mowa tu – rzecz jasna – o ulepszeniach, które kupujemy za wirtualną gotówkę i pozwalają na zwiększenie wytrzymałości systemu obronnego czy też sprawiają, że zadajemy rywalom znacznie większe obrażenia.

Mikropłatności na pewno są jakąś wadą gry Icarus, ale myślę, że dużo gorzej przyjmiecie w niej system sterowania. Chociaż statek strzela samoczynnie, my za pomocą palca musimy nim non-stop poruszać, aby nie dostać od przeciwnika. Problem jest – niestety – taki, że bez względu na to, gdzie postawimy opuszek, zawsze będziemy coś zasłaniać. Dół ekranu to również nie najlepszy pomysł, bo często w tym miejscu zdarza się przypadkowe włączanie pauzy, co jest dość irytujące.