Hyperide – Polacy też chcą podbijać kosmos!

0
683

Polskie studio Kool2Play chce pomóc Wam w spełnieniu marzeń o podboju kosmosu. Za niespełna tydzień w Google Play pojawi się ich nowa zręcznościówka o nazwie Hyperide, jednak już dzisiaj możecie przekonać się, czy warto będzie czekać na tę premierę. Tak, jestem już po testach. Jak jest? W niektórych kwestiach mogłoby być lepiej, ale pozwólcie, że we wstępnie nie będę wdawał się w zbędne szczegóły.

Kiedy recenzent dostaje do oceny coś, co jeszcze nie zostało pokazane szerszemu gronu odbiorców, zawsze ma dylemat, czy przyszło mu testować kompletny czy jeszcze nie do końca skończony produkt. W przypadku Hyperide nie brakuje wad i nie boję się o tym napisać, ale jestem przekonany, że niektóre z nich nawet w najmniejszym stopniu nie będą Wam przeszkadzać, a inne przed premierą zostaną doszczętnie zniszczone.

hyper

Hyperide kierujemy statkiem, pędzącym po różnych zakątkach Wszechświata. Jak to bywa wśród gwiazd, planet i asteroid, cały czas musimy mieć się na baczności i starać się unikać wszystkich napotkanych przeszkód. Każde zdarzenie z mniejszym lub większym odłamkiem „kosmicznej skały” jest jednoznaczne z końcem zabawy, ale przy sprawnym radzeniu sobie z problemami, przez chwilę wyposażeni jesteśmy w specjalną ochronę, ratującą nas w najcięższych przypadkach.

No, właśnie, tarcza. Skoro już przy niej jesteśmy, warto wspomnieć, że nigdzie nikt nie informuje nas, w jaki sposób ją zdobyć. Musimy się tego domyślać. Niestety, nikt nie wyjaśnia nam także dokładnie, na czym polegają questy, za które zdobywamy kryształy niezbędne do odblokowywania nowych plansz oraz maszyn. Można, co prawda, domyślić się, że „Astronaut” nagradza nas za „zbieranie” zagubionych astronautów, ale nie zawsze jest aż tak prosto.

hyper1

Twórcy Hyperide wyposażyli swoje dzieło w kilka plansz (staramy się je ukończyć na 100%) oraz tryb Survival, w którym – tradycyjnie – śrubujemy rekordy. Ogólnie rzecz biorąc, trudno się nudzić i narzekać na samą zabawę. Jest dynamiczna, dzięki czemu nie ma czasu na myślenie o niebieskich migdałach.

Opisywana gra będzie dostępna w Google Play już 3 lutego. Będzie można pobrać ją zupełnie za darmo, ale trzeba liczyć się z tym, że wiąże się to z koniecznością sporadycznego oglądania reklam video.